Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Gwiazdy telewizji przyjechały specjalnie dla dzieci

2017-07-14 08:32:31 (ost. akt: 2017-07-14 08:34:09)
Uczestnikom „Słonecznych Wakacji” nie schodzi uśmiech z twarzy

Uczestnikom „Słonecznych Wakacji” nie schodzi uśmiech z twarzy

Podziel się:

Nie było czasu na nudę. Specjalnie na zaproszenie organizatorów „Słonecznych Wakacji” do Brudnic przyjechali Cezary Żak i Adrian Jaworski. Przez pierwszy tydzień projektu dzieci nie miały czasu na nudę.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Projekt „Słoneczne Wakacje” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W tym roku bierze w nim udział trzydziestoosobowa grupa z gminy Żuromin. Pieczę nad tą liczną gromadką dzieci pełnią: Beata Sobieraj, Marta Gajewska, Beata Suchoparska oraz Krystian Kucharski - główny koordynator przedsięwzięcia. Projekt rozpoczął się 3 lipca i potrwa do najbliższego piątku (14 lipiec). Przez pierwszy tydzień organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele ciekawych atrakcji. Codziennie w Żuromińskim Centrum Kultury na dzieci czekają zabawy integracyjne, prowadzone są również zajęcia plastyczne. W programie nie mogło zabraknąć zajęć sportowych. Poprowadził je mistrz MMA Kamil Łebkowski, który zaprosił uczestników do swojej siłowni. Kolejnym ciekawym spotkaniem była wizyta 9 Drużyny Harcerskiej „Korzenie”, która przyprowadziła ze sobą grupę klaunów. Spotkanie zakończyło się bardzo kolorowo. Dzieci wróciły do domów z pomalowanymi twarzami.

Atrakcje w Brudnicach

W ubiegły czwartek uczestnicy projektu wybrali się na krótką wycieczkę do Brudnic. Tam czekały na nich niecodzienne atrakcje. Na miejscu czekał już jeden z gości specjalnych – Adrian Jaworski Mistrz Polski Juniorów w Carvingu (sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu). Na początku Adrian opowiedział o swojej pracy, po czym zabrał się do przeprowadzenia krótkiego kursu. Pod okiem mistrza uczestnicy „Słonecznych Wakacji” własnoręcznie przygotowali pyszne owocowe dekoracje: bananowe delfinki oraz gruszkowe jeżyki z winogronowymi kolcami. Dzieci były zachwycone spotkaniem z Adrianem Jaworskim.
- Carvingiem zajmuję się już od 6 lat. Zaczynałem w I klasie technikum. Tytuł Mistrza Polski Juniorów w carvingu jest moim pierwszym większym osiągnięciem.- powiedział nam Adrian Jaworski. - Moje prace można zobaczyć w klipach, telewizji śniadaniowej oraz na imprezach okolicznościowych. - dodaje mistrz.

Wójt, ksiądz a może motorniczy

Po zakończeniu kursu z carvingu do Brudnic przyjechała kolejna gwiazda. Postać dobrze znana z takich seriali jak: „Ranczo”, czy też „Miodowe lata”. Cezary Żak z uśmiechem na twarzy przywitał się ze wszystkimi uczestnikami projektu. - Młody człowiek Krystian Kucharski napisał do mnie na Facebooku bardzo prosty, skromny list z zapytaniem, czy bym nie przyjechał? - tłumaczył swój przyjazd aktor. Gość specjalny chętnie odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Atmosfera była bardzo miła. Cezary Żak przeczytał uczestnikom bajkę, potem chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tak ns przyszłość #2290379 | 95.160.*.* 20 lip 2017 00:14

  Świetna inicjatywa jednak na przyszłość proponuję zorganizować wszystko jak należy - zgłosić fo Kuratorium. samowolka zle moze się skończyć, tym bardziej, że tak oficjalnie wszyscy tym się chwalą s na stronie Kuratorium"Słonecznych wakacji" nie ma.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Krystiana #2287977 | 79.185.*.* 17 lip 2017 08:12

  Brawo Krystian, wyrosłeś na mądrego człowieka. TAK trzymaj!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Grzegorz #2286419 | 14 lip 2017 14:49

  Bardzo lubię państwa Żaków - Katarzynę i Cezarego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz