Piątek, 21 lipca 2017. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Skarga w części zasadna

2017-07-18 08:33:19 (ost. akt: 2017-07-18 08:35:31)

Podziel się:

Dyrektor szkoły w Zielonej naruszył przepisy podczas wykonania oceny zawodowej jednego z nauczycieli. Wycofał się ze swojej decyzji dopiero po wpłynięciu skargi na jego działalność.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Komisja rewizyjna Rady Powiatu Żuromińskiego zajmowała się skargą złożoną na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Nauczycielka wychowania fizycznego zarzuciła Ireneuszowi Kramkowskiemu naruszenie procedur prawnych przy przeprowadzeniu oceny jej pracy, nie przydzielenie pełnego etatu oraz zależność finansową z nauczycielem, który jest współwłaścicielem restauracji. Nauczycielka zaadresowała skargę do Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej. W oparciu o kodeks postepowania administracyjnego skarga została przekazana do rozpatrzenia przez Radę Powiatu, która jest organem prowadzącym ZSP.

Dyrektor naruszył przepisy

Podstawą do napisania skargi przez nauczycielkę była niewłaściwie dokonana ocena jej pracy (kryteria i tryb określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej). Kobieta w ogóle nie wiedziała, że dyrektor wykonał ocenę. Dodatkowo miała ona wpływ na nieprzydzielenie nauczycielce pełnego wymiaru godzin na rok szkolny 2017/2018. Kobieta złożyła pismo odwoławcze w sekretariacie szkoły.

Nieetyczna współpraca

W minionym roku szkolnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej zostały przeprowadzone dwa projekty unijne. Wyżywienie dla kursantów zapewniła żuromińska restauracja, której współwłaściciel jest nauczycielem tejże szkoły. Skarżąca uznała to jako zależność wysoce niesprawiedliwą i nieetyczną.

Ocena komisji rewizyjnej

Członkowie komisji rewizyjnej uznali skargę za zasadną w części dotyczącej dokonania przez dyrektora Ireneusza Kramkowskiego oceny pracy nauczycielki. Dyrektor naruszył przepisy. Nie powiadomił pisemnie skarżącej co najmniej miesiąc przed dokonaniem oceny jej pracy. Wprawdzie Ireneusz Kramkowski wydał decyzję unieważniającą ocenę pracy nauczycielki, ale dopiero po złożeniu przez kobietę skargi. Dlatego Rada Powiatu musiała wydać merytoryczne rozstrzygnięcie. W tej kwestii skarga została uznana za zasadną. Kolejne dwa zarzuty pozostają bezzasadne. Nauczycielka otrzymała pełny etat a współpraca między szkołą a restauracją nie budzi znamion przestępstwa. Powołana przez dyrektora komisja przetargowa dokonała rozpoznania cenowego u sześciu przedsiębiorstw a następnie przeprowadzono zapytanie ofertowe. Spośród dwóch ofert, które wpłynęły najkorzystniejszą złożyła restauracja, której współwłaścicielem jest nauczyciel ZSP. Ireneusz Kramkowski z końcem sierpnia odchodzi na emeryturę. Na własne życzenie dyrektor zafundował sobie odejście w dość nieprzyjemnej atmosferze.

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. modn #2290580 | 195.117.*.* wczoraj, 09:37

  Zastanawiam się dlaczego są usuwane niewygodne wpisy. Nieładnie Panowie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. życzliwy #2289673 | 178.42.*.* 19 lip 2017 12:37

  Jak chodzi o stołki - nauczyciele z Chamska nie dajcie aby u was dyrektorem została Marzena ona sie do tego nie nadaje- posłuchajcie co sadzi o niej Zieluń.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. odp do MA #2289558 | 95.48.*.* 19 lip 2017 09:55

   Jaka prawda? O czym ty piszesz. Chodzi o stołki. Założenie jest jedno WŁADZA. Jest gburem to fakt. Jak każdy otaczał się swoimi ludźmi. A teraz inni chcą przejąć stery i robić to samo. Ale chociaż miał głowę na karku i jest "kumaty" w tym co robi. Czapka z głowy dla tego Pana, że tak opanował manipulowanie ludźmi. Jedli mu z ręki. I to jest odwaga tej Pani, wtedy jak dyrektor odchodzi na emeryturę a poza tym ma poparcie jak ktoś wcześniej pisał Pani, która cyt. "rządzi całym powiatem". Bo ta Pani, która"rządzi całym powiatem" będzie w przyszłości chciała być dyrektorem tej szkoły, do tego zmierzają. Wszyscy powinniśmy jednak mieć na uwadze szkołę, jej rozwój a nie porachunki i ambicje osobiste. Nie każdy nadaje się na takie stanowisko.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ma #2289538 | 31.0.*.* 19 lip 2017 09:19

   Niestety prawda jest taka ze tylko pani Anita miala odwage przeciwstawic sie temu gburowi ktory wszystkich i wszystko mial w tylku. Zaden z nauczycieli nie mial takiej odwagi i pozwalali sobie na wieczne ublizanie i traktowanie jak gowniarzy. A Pan dajrektor robil co chcial i byl bezkarny.brawo dla tej pani.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Ala #2289512 | 94.254.*.* 19 lip 2017 08:23

   Jeszcze tylko rok i wszystko przejdzie w ręce PiS-u. Wtedy zapanują nasze rządy my będziemy dyktować prawa i obowiązki. Pan Kramkowski na naszym spotkaniu z Posłami PiS w ŻCK powiedział że 95% nauczycieli i rodziców jest zadowolonych z reformy oświaty. Szkoda że tak szlachetny uczciwy porządny i wzór do naśladowania odchodzi na emeryturę. Za rok byłby potrzebny ażeby zrobić czystkę. Między innymi pozbył by się tych Pań bo z tego co się domyślam mają korzenie z PSL-em.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (21)