Niedziela, 25 lutego 2018. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Skarga w części zasadna

2017-07-18 08:33:19 (ost. akt: 2017-07-18 08:35:31)

Podziel się:

Dyrektor szkoły w Zielonej naruszył przepisy podczas wykonania oceny zawodowej jednego z nauczycieli. Wycofał się ze swojej decyzji dopiero po wpłynięciu skargi na jego działalność.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Komisja rewizyjna Rady Powiatu Żuromińskiego zajmowała się skargą złożoną na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Nauczycielka wychowania fizycznego zarzuciła Ireneuszowi Kramkowskiemu naruszenie procedur prawnych przy przeprowadzeniu oceny jej pracy, nie przydzielenie pełnego etatu oraz zależność finansową z nauczycielem, który jest współwłaścicielem restauracji. Nauczycielka zaadresowała skargę do Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej. W oparciu o kodeks postepowania administracyjnego skarga została przekazana do rozpatrzenia przez Radę Powiatu, która jest organem prowadzącym ZSP.

Dyrektor naruszył przepisy

Podstawą do napisania skargi przez nauczycielkę była niewłaściwie dokonana ocena jej pracy (kryteria i tryb określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej). Kobieta w ogóle nie wiedziała, że dyrektor wykonał ocenę. Dodatkowo miała ona wpływ na nieprzydzielenie nauczycielce pełnego wymiaru godzin na rok szkolny 2017/2018. Kobieta złożyła pismo odwoławcze w sekretariacie szkoły.

Nieetyczna współpraca

W minionym roku szkolnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej zostały przeprowadzone dwa projekty unijne. Wyżywienie dla kursantów zapewniła żuromińska restauracja, której współwłaściciel jest nauczycielem tejże szkoły. Skarżąca uznała to jako zależność wysoce niesprawiedliwą i nieetyczną.

Ocena komisji rewizyjnej

Członkowie komisji rewizyjnej uznali skargę za zasadną w części dotyczącej dokonania przez dyrektora Ireneusza Kramkowskiego oceny pracy nauczycielki. Dyrektor naruszył przepisy. Nie powiadomił pisemnie skarżącej co najmniej miesiąc przed dokonaniem oceny jej pracy. Wprawdzie Ireneusz Kramkowski wydał decyzję unieważniającą ocenę pracy nauczycielki, ale dopiero po złożeniu przez kobietę skargi. Dlatego Rada Powiatu musiała wydać merytoryczne rozstrzygnięcie. W tej kwestii skarga została uznana za zasadną. Kolejne dwa zarzuty pozostają bezzasadne. Nauczycielka otrzymała pełny etat a współpraca między szkołą a restauracją nie budzi znamion przestępstwa. Powołana przez dyrektora komisja przetargowa dokonała rozpoznania cenowego u sześciu przedsiębiorstw a następnie przeprowadzono zapytanie ofertowe. Spośród dwóch ofert, które wpłynęły najkorzystniejszą złożyła restauracja, której współwłaścicielem jest nauczyciel ZSP. Ireneusz Kramkowski z końcem sierpnia odchodzi na emeryturę. Na własne życzenie dyrektor zafundował sobie odejście w dość nieprzyjemnej atmosferze.

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. max #2308476 | 87.205.*.* 16 sie 2017 19:42

  Już, wszystko wiadomo. Dyrektorem pełniącym obowiązki (PO) został C.Ossowski. Powiat widzę że opowiedział się po stronie jednego z kandydatów. Miejmy nadzieję ze ten wybór nie jest podyktowany politycznie. Miejmy nadzieję ze to dobry wybór dla tej szkoły

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PiS #2295205 | 46.82.*.* 25 lip 2017 22:02

  Gupie PSLowcy rzymali PiSowca to teraz maja ciemniaki za swoje. Ha ha ha

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ... #2294785 | 37.248.*.* 25 lip 2017 12:56

  To kto teraz na dyrektora żłobka???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kudłaty #2292284 | 157.25.*.* 21 lip 2017 22:27

  Jak na razie koalicja psl -sld trwa. Nawet dowody na to są w lokalnej prasie. Naczelny Redaktor- były kandydat na radnego z list sld jako szef "gazetki" pracuje z synem Przewodniczącego Rady Powiatu z psl. Nic dodać, nic ująć. Jak to niestety w życiu -już jedni drugich zaczynają "obsr......ać", fałszywi karierowicze kiepsko kkończą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (35) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ha ha ha #2291992 | 94.254.*.* 21 lip 2017 15:55

  Szanse na Wójta w Kuczborku to on ma tylko w mniemaniu ich PSL-owskiego środowiska. Na bruk ani w Starostwie ani w Kuczborku. Taki czeka ich koniec. Już tylko rok.

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)