Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Podsumowanie wakacyjnych projektów

2017-07-21 09:20:48 (ost. akt: 2017-07-21 09:28:11)
Uczestnicy "Słonecznych Wakacji" byli na wycieczce w kinie

Uczestnicy "Słonecznych Wakacji" byli na wycieczce w kinie

Podziel się:

14 lipca zakończyły się obydwa wakacyjne projekty miejskich placówek. Zarówno Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna, jak i Żuromińskie Centrum Kultury przygotowały dla najmłodszych szeroki wachlarz zajęć. Dzieci czekają na kolejne atrakcje.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

W zeszłym tygodniu pisaliśmy krótkie podsumowanie pierwszego tygodnia wakacji. Do Brudnic, specjalnie dla najmłodszych przyjechali specjalni goście: aktor Cezary Żak oraz Mistrz Polski Juniorów Carvingu Adrian Jaworski. Dzieci były zachwycone. Wakacyjne projekty stworzone przez miejscowe placówki dobiegły końca.

Przygody Koziołka Matołka

Pod tym hasłem Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie przygotowała dla dzieci dwutygodniowy cykl spotkań. Każdego dnia uczestnicy podążali śladami znanego koziołka. Nie zabrakło spotkań z kulturą indiańską, gdzie dzieci tworzyły wełniane ozdoby. Każdego dnia uczestnicy spotkań tworzyli prace plastyczne. Codziennie dla dzieci były przygotowane słodkie poczęstunki. Wakacje z Koziołkiem Matołkiem zakończyły się wspólnym grillem i dyskoteką. Już od sierpnia PMBP w Żurominie wystartuje z kolejnym projektem dla najmłodszych. Tym razem będzie to podróż dookoła świata z Bolkiem i Lolkiem.

Słoneczne Wakacje

Od 3 do 14 lipca Żuromińskie Centrum Kultury organizowało „Słoneczne Wakacje 2017”, koordynatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był Krystian Kucharski. Wiele atrakcji odbyło się również w Brudnicach, gdzie dzieci skorzystały z gościnności „Dworku nad Wkrą”. Uczestnicy projektu spotkali się między innymi z Cezarym Żakiem oraz Adrianem Jaworskim. Dzieci odwiedziły również ranczo w Boguszewcu, gdzie miały możliwość zabawy w parku linowym. Organizatorzy przygotowali także wycieczkę do Płocka, główną atrakcja była wizyta w kinie. Dzieci odwiedziły też salę zabaw „Happy Park”. Poza tym w ŻCK zorganizowano szereg zajęć. Na jednych z nich uczestnicy własnoręcznie wykonali herby. Na zakończenie projektu „Słoneczne Wakacje 2017” organizatorzy przygotowali pożegnalnego grilla. Dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli zapisać się na pierwszą edycję, mamy dobre wiadomości. Już w sierpniu odbędzie się druga część projektu. Wakacyjna przygoda nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji. Wśród nich znaleźli się: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, „Dworek nad Wkrą”, Żuromiński Klub Wolontariatu, Łukasz Teodorczyk, Kamil Łebkowski, pizzeria „Kluchy z Puchy”.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. troskliwy rodzic #2291923 | 95.160.*.* 21 lip 2017 14:38

    Świetnie:) druga część Slonecznych wakacji w sierpniu. Ciekawe czy organizatorzy tym razem zgłoszą do Kuratorium, bo w lipcu zapomnieli...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)