Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Po raz kolejny do szpitala trafi sprzęt z WOŚPu!

2017-07-31 08:05:14 (ost. akt: 2017-07-31 08:14:10)
Zbigniew Białczak nie kryje zadowolenia, że mimo trudnej sytuacji w służbie zdrowia żuromiński szpital mógł sobie pozwolić na dodatki do pensji pracowników

Zbigniew Białczak nie kryje zadowolenia, że mimo trudnej sytuacji w służbie zdrowia żuromiński szpital mógł sobie pozwolić na dodatki do pensji pracowników

Podziel się:

Kondycja finansowa SPZOZ w Żurominie jest na dobrym poziomie. Dzięki temu pracownicy dostaną roczny dodatek do pensji. W żuromińskim szpitalu będą zmiany w użytkowaniu lokali, a także zostanie przekazany sprzęt przez WOŚP na oddział ZOL.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Do końca miesiąca około 360 pracowników Samodzielnego Publicznego Zespół Opieki Zdrowotnej w Żurominie dostanie roczny dodatek do pensji. Będzie to 100 zł miesięcznie. - Sytuacja służby zdrowia jest ciężka, jednak mogliśmy sobie na to pozwolić - powiedział dyrektor żuromińskiego szpitala Zbigniew Białczak. Ostatnia podwyżkę pracownicy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Żurominie otrzymali 2 lata temu. - Będziemy się starali, aby po roku ten dodatek wzrósł.

Zmiany w placówce

Dyrekcja szpitala złożyła projekt do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pod hasłem „Działania energetyczne”. Dzięki temu, że wszystko zostało zatwierdzone, dyrektor Białczak czeka tylko na decyzję i lada moment rozpoczną się prace remontowe. W placówce zostaną wymienione: sieć centralnego ogrzewania, oświetlenia na energooszczędne typu LED w całym budynku, a także zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna (panele słoneczne). Koszt inwestycji opiewa na 2 700 000 zł. Szpital na ten cel ma otrzymać 90% dofinansowania z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, pozostałe 10% będzie to wkład własny. Poza tym szpital przeprowadza zmiany na własny rachunek. Zadania, które już niebawem zostaną rozpoczęte to: wymiana wind szpitalnych, które służą placówce od ponad 20 lat, budowa lądowiska. Odbędzie się również modernizacja wraz z przebudową prosektorium na budynek usługowy służby zdrowia. W budynku ma się mieścić: nowoczesna baza dla karetek specjalistycznych, pokoje do terapii osób z uzależnieniem, poradnia zdrowia psychicznego, a także opieka środowiskowa. Koszt przebudowy to 600 tysięcy złotych.

Sprzęt medyczny od Jurka Owsiaka!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodziła 25-lecie podczas, którego grała dla dzieci i seniorów. Ich założeniem było ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz geriatrycznych. Ogółem zebrano 105 570 801,49 zł. Powiat żuromiński corocznie bierze udział w zbiórkach. Dzięki temu nasz szpital już po raz kolejny został obdarowany sprzętem medycznym od fundacji Jurka Owsiaka. Tym razem placówka zostanie doposażona w: łóżka sterowane elektronicznie z szafką i materacem – 10 sztuk; materace przeciwodleżynowe – 3 sztuki; aparat EKG – 1 sztuka; wózki inwalidzkie – 4 sztuki. Sprzęty trafią do Zakładu Opieki Leczniczej.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miłośnik pielęgniarek #2300746 | 94.254.*.* 3 sie 2017 19:32

  Derektor powinien każdej kobiecie dodać netto 500zł a facetom odebrać 500 brutto.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zlekkazawiany #2300628 | 188.146.*.* 3 sie 2017 16:39

  To, że Białczak obiecał podwyżki aż o 70zł na rękę - nie znaczy , że da. Znany jest z tego że dużo obiecuje , Nikt tyle nie da co on obieca :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ekonomista #2299967 | 94.254.*.* 2 sie 2017 17:46

  A ty wiesz ile tego podatku odprowadziłeś do państwa?zawsze obywatele byli oszukiwani

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Rekord WOSP #2299132 | 37.248.*.* 1 sie 2017 12:42

  Rekord w tym roku został pobity przez wolontariuszy, sprzęt szpital dostanie darmo, więc pozostały pieniądze. I cóż? Podwyżki dzięki WOŚP...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ekonomista w przyszłości #2298931 | 94.254.*.* 1 sie 2017 08:09

  Nie potrafię zrozumieć, dlaczego Niemcy w PKB wyszli na plusie a przyjęli 1lub 2 miliony uchodźców,inne państwa zachodu też mają dodatni PKB.Pisał tak onet.Mają miejsca pracy,ludzie mogą sporo zarobić,u nas ceny paliw zachodnie a płace 4 razy niższe.Ciągle bida i deficyt.Nie możemy sobie poradzić z wielką ilością emerytów i ludzi z przywilejami co kończą pracę w wieku produkcyjnym i reprodukcyjnym i zabierają miejsca pracy innym bo zus-u nie trzeba od nich odprowadzać.Ja bym to zmienił,pracować może policjant na emeryturze ale tak jak każdy musi odprowadzić zus,emeryci i renciści również,pracujesz,płacisz zus a emerytura ci rośnie z każdym rokiem.Za dużo marnują kasy w utrzymaniu państwa,budżetówka jest nie nażarta.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)