Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

27 funkcjonariuszy otrzymało awans

2017-08-03 08:45:57 (ost. akt: 2017-08-04 08:55:06)

Podziel się:

Żuromińscy stróże prawa w ubiegły piątek obchodzili swoje święto. Uroczyste obchody odbyły się o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej żuromińskiego magistratu. Podczas uroczystości zasłużeni policjanci otrzymali nagrody, odznaczenia oraz mianowania..

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl


W całej Polsce funkcjonariusze policji świętowali 98 rocznicę powstania Policji Państwowej. Żuromińskie obchody odbyły się w piątek 28 lipca. Wcześniej, bo w niedzielę 23 lipca odbyła się uroczysta msza święta w intencji policji. Piątkowa uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Żuromin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, wiceburmistrz Żuromina Michał Bodenszac, z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. isnp. Mirosław Jedynak, były komendant żuromińskiej policji Tadeusz Sołtysiak.

Zasłużeni policjanci

Komendant Powiatowy Policji w Żurominie insp. Witold Lemański podczas przemówienia podziękował wszystkim pracownikom, za trud, który wkładają w swoją pracę, a także ich rodzinom, za wyrozumiałość. Naszych funkcjonariuszy oraz samorządowców doceniły również władze państwowe oraz służbowe.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej srebrnym medalem za długoletnią służbę uhonorowani zostali:

- mł. insp. Dariusz Wieczorek
- asp. Piotr Goszczyński

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wybitne zasługi w dziedzinie ustawowych zadań policji, brązowy medal za zasługi dla policji nadany został:

- burmistrzowi Bieżunia Andrzejowi Szymańskiemu
- wójtowi Lubowidza Krzysztofowi Ziółkowskiemu


Podczas uroczystości Święta Policji zostały także przyznane awanse na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie otrzymało 27 funkcjonariuszy.

Podinsp. Dariusz Wieczorek Rozkazem Personalnym Komendanta Głównego Policji został mianowany młodszym inspektorem.

Podkom. Sławomir Wawszczak Rozkazem Personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji został mianowany komisarzem.

Komendant Wojewódzki Policji mianował:

Aspirantem sztabowym – st. asp. Piotra Ruszkowskiego i st. asp. Pawła Szostka;

Starszym aspirantem – asp. Marcina Gołębia, asp. Mirosława Kwiatkowskiego, asp. Tomasza Piechotę i asp. Roberta Wiercińskiego;

Aspirantem – mł. asp. Mariusza Kłosowskiego, mł. asp. Jakuba Sztramskiego i mł. asp. Tomasza Wnuka;

Młodszym aspirantem – sierż. sztab. Sławomira Budzicha, sierż. sztab. Zbigniewa Dymka, sierż. sztab. Piotra Łebkowskiego, sierż. sztab. Marka Pietrasia i sierż. sztab. Dawida Rakoczy;

Sierżantem sztabowym – st. sierż. Grzegorza Cyrankowskiego, st. sierż. Tomasza Łopińskiego, st. sierż. Przemysława Kożuchowskiego, st. sierż. Krzysztofa Krzywińskiego, st. sierż. Sławomira Sztramskiego i st. sierż. Mariusza Wojciechowskiego

Komendant Powiatowy Policji w Żurominie mianował:

Starszym posterunkowym – post. Mariusza Tomporowskiego, post. Rafała Kuskowskiego, post. Marka Witkowskiego, post. Marcina Rogowicza i post. Andrzeja Krawca.

Po awansach zawodowych przyszedł czas na nagrody finansowe dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych od Komendanta Wojewódzkiego Policji. Nagrody otrzymali:

mł.asp. Mirosław Grygo, sierż. sztab. Jacek Dymiński, st. sierż. Krzysztof Pydyn i Grażyna Rzymkowska.

Nie zabrakło także nagród rzeczowych dla funkcjonariuszy i pracowników policji ufundowanych przez samorządowców. A oto lista nagrodzonych wraz ze sponsorami:

- Starosta Żuromiński : st. sierż. Monika Ejnik oraz Iwona Kawczyńska;

- Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin: mł. asp. Dawid Rakoczy, st. asp. Tomasz Piechota, sierż. sztab. Jacek Brzozowski i Edyta Zakrzewska;

- Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń: asp. sztab. Zbigniew Romanowski i sier. sztab. Grzegorz Cyrankowski.

- Wójt Gminy Lutocin: asp. sztab. Marek Bartczak, sierż. sztab. Krzysztof Krzywiński i st. post. Mariusz Tomporowski;

- Wójt Gminy Siemiątkowo: st. asp. Sławomir Skirzyński, asp. Jakub Sztramski, sierż. sztab. Mariusz Wojciechowski i st. sierż. Kazimierz Stępniak;

- Wójt Gminy Lubowidz: Joanna Grzelak, Sylwia Kaźmierska;

- Wójt Gminy Kuczbork: mł asp. Bogdan Kujawa, sierż. sztab. Tomasz Łopiński oraz mł. asp. Marek Pietraś.

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mianowo #2348676 | 80.238.*.* 11 paź 2017 20:27

  Towarzystwo wzajemnej adoracji .... Jakas kpina po prostu!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Japa #2303629 | 83.24.*.* 8 sie 2017 14:50

  Gratulacje dla awansowanych, nagrodzonych dla wszystkich którzy pracują na to aby w tym powiecie żyło nam się bezpiecznie. Nie wszystkim to na rękę a już na pewno nie zzłodziejom, pijakom tym, którzy nie mają ochoty na przestrzeganie podstawowych norm prawnych. Oni nie są od kochania ale sszanować ich trzeba. Przeglądając te zdjęcia wwśród cywilów widzę dawnego komendanta pana Sołtysiaka , działaczyz gmin, ssponsora. Nie dopatrzyłem się przedstawicieli miejscowych emerytów i rencistów policyjnych. Nie zostali zaproszeni, Zieliński i Błaszczak zakazali czy formalnie otrzymali zaproszenia i nie przyszli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Emeryt #2301572 | 157.25.*.* 4 sie 2017 22:55

  A jak, by tak z raz podziękować tym sponsorom i zrobić samemu zrzutkę. A co na tą ćwiarteczkę przy takim święcie nie można by honorowo przeznaczyć od siebie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Hmm #2300666 | 94.254.*.* 3 sie 2017 17:41

  Iwona Kowalczyk i Jakub Sztumski? Takie osoby nie pracują w żuromińskiej Policji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kap łan #2300313 | 94.254.*.* 3 sie 2017 10:16

  To kpina z nas cytat"Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wybitne zasługi w dziedzinie ustawowych zadań policji, brązowy medal za zasługi dla policji nadany został: - burmistrzowi Bieżunia Andrzejowi Szymańskiemu - wójtowi Lubowidza Krzysztofowi Ziółkowskiemu" Jak ci ludzie się zasłużyli, bardzo proszę o uzasadnienie. To,że policjanci ze względu na staż pracy dostają awanse, to rozumiem, wystarczy być miernym i wiernym, być dobrym szpiegiem i w razie potrzeby zabijać rodaków i za to dostaje się pensje, wcześniej chodzi na emeryturę a później zabiera miejsca pracy innym ludziom jak Pan R. jeżdżąc samochodem i wożąc niepełnosprawne dzieci bo od niego zus-u się nie płaci a on przymiera głodem co raz kupując sobie nową bryczkę.To tak po skrócie o policji a dowody na ich działalność można było zobaczyć na manifestacjach.Mój ulubiony policjant nie otrzymał nagrody a więc tak się urabia i nikt tego nie widzi,a może wiedzą o wszystkim i miast podwyżki dostał naganę.Trzeba częściej do spowiedzi chodzić,to teraz popłaca funkcjonariuszom jak kiedyś polityczni.Pozdrawiam policję w Żurominie za jej wysiłek w jedzeniu kebabów,gdzie podjeżdżają służbowym samochodem i inne interwencje zrobione jak i przyszłe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)