Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Miasto w przebudowie

2017-08-04 08:25:37 (ost. akt: 2017-08-04 08:26:31)
W parku przy ulicy Lidzbarskiej od kilku dni pracuje ciężki sprzęt

W parku przy ulicy Lidzbarskiej od kilku dni pracuje ciężki sprzęt

Podziel się:

Urząd Gminy i Miasta Żuromin rozpoczął realizację projektu pod hasłem: "Rozwój terenów zielonych w mieście Żuromin". Najwięcej dzieje się w parku przy ulicy Lidzbarskiej. Prace ruszyły pełną parą.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Z końcem lipca urzędnicy podpisali umowę z P.H.T.U „PLUS” s.c. Tomasz i Małgorzata Góralczyk na wykonanie projektu "Rozwój terenów zielonych w mieście Żuromin". Projekt dofinansowany jest ze środków unijnych, pochodzących z programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowity koszt inwestycji to niespełna 1 312 000 zł. W ramach projektu w mieście mają zostać odnowione cztery obszary zielone.

Nowy, stary park

Przy drodze wojewódzkiej od lat stoi duży obszar zielony, który jest zaniedbany. Właśnie rozpoczęła się tam praca rewitalizacyjna. Codziennie na placu widziana jest koparka, która rozkopuje teren. Stare, suche drzewa również zostały powycinane. - Chcemy ten park uporządkować – mówi burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Aneta Goliat. - Najważniejszym elementem projektu jest właśnie park przy ulicy Lidzbarskiej – dodaje burmistrz. Na miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone nowe, młode drzewa i krzewy ozdobne. Powstanie również plac zabaw dla dzieci, wybieg dla psów, a także miejsce do rekreacji, na którym można będzie usiąść na kocu, czy leżaku. Poza tym obiekt ma być oświetlony. - Chciałabym, aby w przyszłości właśnie tu powstała siłownia w plenerze – powiedziała Aneta Goliat. Niestety projekt takiej atrakcji nie obejmuje, jednak z naszych wiadomości wynika, że grupa mieszkańców chce ten pomysł zgłosić do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Sercem nowego parku ma być skwerek z alejkami kwiatów i ławeczkami.

Osiedle i stadion

Na pozostałych obszarach obejmujących projekt "Rozwój terenów zielonych w mieście Żuromin" prace również ruszyły. Wokół stadionu jakiś czas temu zostały powycinane stare drzewa, które w pewnym stopniu zagrażały mieszkańcom szczególnie podczas burz. Gałęzie były tak słabe, że podczas silniejszych podmuchów wiatru spadały na ziemię. Bloki przy ulicy Wyzwolenia mają zostać przyozdobione kolorowymi krzakami, a między nimi będą zrobione alejki z ławkami, aby mieszkańcy mogli usiąść i odpocząć. Zapewne prace mogą być w pewnym stopniu uciążliwe dla mieszkańców. Ale gdzie drwa robią, tam wióry lecą. Efekt końcowy powinien wynagrodzić hałas.
Planowany koniec prac przewidziano na połowę grudnia.

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Murzyn #2311410 | 94.254.*.* 22 sie 2017 07:11

  Polska to dziwny kraj,powiedział człowiek z Afryki w jednym z seriali.I to się sprawdza.Dziwnym krajem jest sytuacja, kiedy kandydaci w wyborach obiecują.Następnie byle jaka robota zrobiona z publicznych pieniędzy uznawana jest jako osobisty sukces i nagłaśniana.Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, internet robi swoje o czym przekonał się już kler.Małżeństwa,chrzciny,komunię ludzie traktują jako dzień imprezy,nie tylko w domu ale w dworku czy też w innych zaciszach.Jeszcze młodzież jest zmuszana do obecności na mszach,ale to niedługo się skończy.W Polsce najlepiej żyje się tym,co nie pracują i tutaj zacząłbym od związkowców.Dalej są wybrańcy suwerena,administracja publiczna do radnych włącznie.A popatrzcie jaka nowa ustawa wchodzi w życie,będzie kontrola przepływu rachunków bankowych by wyłapywać "przestępców" gospodarczych.To cios w przedsiębiorców bo tych kontrolujących będą rozliczać z efektów czyli od ilości zablokowanych kont.Firma bez konta leży a to,że za kilka lat sąd orzeknie niewinność,to firmy nie będzie.I tak nam się życie kręci,a nasz powiat jest wizytówką Polski.Nie ma pracy,nie ma przyszłości w tym miejscu,korupcja aż kwitnie,w każdym urzędzie gminy jedna do dwóch osób do zwolnienia dyscyplinarnego.Tym,jak na razie nikt się nie interesuje.Jak są dobrzy prokuratorzy, to powinni wiedzieć,jak tropić przestępców.Ale co by było?Trzeba by budować budynki socjalne z kratkami w oknach i przygotowywać dla nich front robót.Czekamy na następne wybory i zmiany,jakieś dobre zmiany w pełnym tego słowa znaczeniu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kap łan #2309317 | 83.2.*.* 18 sie 2017 09:25

  Po godzinach dzieciarnia rozrzuca płytki,przekopuje piach, gdzie są funkcjionariusze, by matki brać do galopu,niech pilnują dzieci, Pan Irek powinien się tym zająć a nie komentuje w brzydki sposób moje komentarze.Do roboty a nie pilnujecie innych,niepotrzebnych miejsc,przejechać się między blokami,wsadzić kilku na dołek,ja to swoim autorytetem popieram.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Miasto w ruinie!!!!!! #2309290 | 94.254.*.* 18 sie 2017 08:49

  Miasto byłoby w przebudowie gdyby budowano basen bloki socjalne plaże w Brudnicach stadion budowano by zakłady na terenie strefy ekonomicznej . Wtedy Panie Redaktorze można napisać że miasto się zmienia i jest w przebudowie. W tym przypadku to wycina się drzewostan przy ul. Lidzbarskiej zarówno po jednej jak i po drugiej tronie drogi(suche drzewa przy tej drodze drodze zagrażają zdrowiu i zyciu mieszkańców ale pozostają) robi się skwerki nasadza roślinność czyli upiększa nasze miasteczko a nie przebudowywuje. Przebudowę to obiecywano nam trzy lata temu w kampanii wyborczej przez wszystkich kandydujących. Ci co najlepiej obiecywali wygrali i będą z tego za rok rozliczeni.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Aj waj #2307989 | 94.254.*.* 15 sie 2017 19:08

  Postawili ławeczki przed starostwem, jest bardzo miło posiedzieć i popatrzyć jak parzą kawę, jak starosta i vicek biegaja i martwią się, by wydziały były obsadzone pełną obsadą a może nawet nowe etaty dla swoich,dla tego z Lubowidza stwożyli miejsce pracy,dla tego z Zielonej do melioracji.A co gmina i burmistrzowa może,robi to co może, drogi jakie są,widać.Najważniejsza jest wypłata,mają w łapę sporo kasy,Czy Bodenszac wytłumaczył, jak nabył mieszkanie w bloku??Czemu prezes opchnął mu ze zniżką?niech odpowie,ktoś tu opisywał tę sprawę.Miasto ładnie ogarnięte będzie,ławki,siłownia w parku, po co pracować, można się posiłować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Tramwajarz #2307790 | 94.254.*.* 15 sie 2017 11:32

  Wreszcie doczekaliśmy się władzy zarówno w kraju jak i w mieście. Tamci dają nam z waszych podatków 500+ i nie musimy pracować a miejscowi budują nam skwer na przeciw tramwai żebyśmy mogli wygodnie wypoczywać. Młodym się przyda bo przed nimi całe życie. I dzięki ławeczkom będą zdrowsi od nas bo my zlenistwa na betonowym murku złapaliśmy wilka a oni już będą zdrowi. No może od siedzenia na nowych ławeczkach będą ich dupy bolały.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (41)