Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

To kwestia najbliższych dni

2017-08-07 08:24:06 (ost. akt: 2017-08-07 08:38:24)
Właściciele pól mają już dosyć czekania na wyjaśnienie tej patowej sytuacji

Właściciele pól mają już dosyć czekania na wyjaśnienie tej patowej sytuacji

Podziel się:

Do redakcji Kuriera Żuromińskiego zgłosili się mieszkańcy Chromakowa z prośbą o interwencję w sprawie drogi dojazdowej na ich pola. Temat ciągnie się już od ponad dwóch lat.

Wszystko zaczęło się od sprzedaży jednej z gminnych działek. Mieszkanka Chromakowa kupiła działkę sąsiadującą z jej posesją, która należała wcześniej do Urzędu Gminy w Lutocinie. Kobieta wynajęła geodetę, który wyznaczył granicę jej działki. Pomiary zdziwiły nie tylko ją, ale również właścicieli okolicznych pól. W sąsiedztwie posesji znajduje się polna droga, która powinna mieć szerokość minimum czterech metrów. W najwęższym miejscu ma ledwie ponad dwa. Najprawdopodobniej sąsiedzi z drugiej strony drogi postawili płoty poza granicami swoich działek. Właściciele pól twierdzą, że nachodzą wójta Lutocina w tej sprawie już od ponad dwóch lat. Póki co nie mają problemu z dojazdem na pole bo sąsiadka, która jeszcze nie ogrodziła działki nie robi problemu z przejazdem i pozwala jeździć maszynami rolniczymi po swojej posesji. - A co jeśli sąsiadka się ogrodzi?- pytają rolnicy. Rozmawialiśmy w tej sprawie z wójtem Ryszardem Gałką. Zapewniał nas, że sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu kilkunastu dni. - Były robione tam pomiary przez geodetę, czekamy na ich zatwierdzenie- tłumaczy wójt Lutocina. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właściciele dwóch posesji będą musieli rozebrać ogrodzenia. Do sprawy wrócimy wkrótce.

Kacper Czerwiński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak #2307748 | 94.254.*.* 15 sie 2017 09:45

  Nawet 4m. droga jest zbyt wąska na obecny sprzęt,kombajn ma 5-6 m szeroki heder i jak się będzie mijał z beczkowozem o szerokości 3m. wiozącym gnojowicę w celu urzyźnienia pól to zniszczą zasiewy.A przetarg na tę robotę dla geodety był? czy z wolnej ręki ktoś dostał bo obsługiwał budowę chlewni pewnej pani?Panie wójcie i tak ze wszystkimi robotami,jedne są załatwiane przez radnego,inne inaczej i każdy orze jak może ale może zostaniecie jeszcze przed wyborami rozliczeni.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. aaa #2303499 | 80.50.*.* 8 sie 2017 11:29

  Najwyższy czas zająć się tą drogą a także jej utrzymaniem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz