Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Ewelina Liszewska wygrała plebiscyt

2017-08-17 10:26:00 (ost. akt: 2017-08-17 10:28:10)
Ewelina kocha sport i pracę z dziećmi uśmiech rzadko schodzi z jej twarzy

Ewelina kocha sport i pracę z dziećmi uśmiech rzadko schodzi z jej twarzy

Podziel się:

6 sierpnia zakończyło się głosowanie w Plebiscycie na „Optymistę Mazowsza 2017 roku”. Tytuł otrzymała Ewelina Liszewska z Bieżunia. Otrzymała 643 głosy.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu Optymista Roku jest Fundacja „Jestem Optymistą”, założona przez Mariusza Pujszo. Konkurs odbywa się z okazji Światowego Dnia Optymisty, który obchodzony jest 21 sierpnia. Oficjalna gala „Optymista 2017 roku” odbędzie się już 19 sierpnia w hotelu Folwark Łochów w Łochowie. Wśród gości znajdzie się również optymistka z północnego Mazowsza- Ewelina Liszewska. Czym się zajmuje laureatka plebiscytu?
Ewelina Liszewska (Bieżuń, powiat żuromiński)- nauczyciel, trener, animator zabaw dla dzieci. Już jako studentka prowadziła sekcję piłki nożnej dziewcząt SL Salos Szczecin, była również asystentem trenera kadry województwa zachodniopomorskiego (U-12). W trakcie studiów, wakacje spędzała za granicą, gdzie pracowała dorywczo. Po ich ukończeniu przez rok pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Glinojecku. To nie była jedyna praca Eweliny. W tym samym czasie zajmowała się administracją bieżuńskiego posterunku policji. Ciekawa nowych kultur, obyczajów i ludzi zdecydowała się na wyjazd do kraju wikingów- Norwegii. Ewelina pracowała tam w firmie transportowej. Zakres jej obowiązków był bardzo szeroki, choć głównie zajmowała się pracami biurowymi. Praca za kółkiem również nie jest jej obca. Ewelina posiada prawo jazdy kat. C i jest pełnoprawnym kierowcą TIR-a!

Powrót do Polski

– Po roku spędzonym za granicą postanowiłam zawalczyć o swoje marzenia, czyli pracę z dziećmi i młodzieżą- mówi Ewelina Liszewska. – To jest to, co chciałam robić w życiu- dodaje Ewelina. Od trzech lat z sukcesami jest trenerem młodzieżowych drużyn Miejskiego Klubu Sportowego Wkra Bieżuń. – Zaczęło się od małej grupy 7-8 letnich dzieci, dziś w naszym klubie trenuje ok 120 dzieci w wieku 5-18 lat- opowiada Ewelina. Większość z nich, bo aż 90 osób szkoli się właśnie pod okiem Eweliny Liszewskiej. Działacze klubu zgodnie przyznają, że tak duże zainteresowanie treningami to zasługa Eweliny. – Zawsze chciałam pracować w małych miejscowościach, pokazywać dzieciom i młodzieży, że my też możemy wyjeżdżać na turnieje i obozy- mówi Ewelina. – I tak właśnie się dzieje, wyjeżdżamy, gramy i bawimy się świetnie- dodaje trenerka. Za ciężką pracą idą sukcesy. Wśród nich są między innymi: I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa UKS „AS Glinojeck" rocznika 2005, udział w finale województwa mazowieckiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku ”U-10. Zasługą Eweliny jest również utworzenie pierwszej w powiecie kobiecej drużyny piłki nożnej. MKS Wkra Bieżuń WOMEN zajęła II miejsce w lidze Orlika w Sierpcu, dziewczyny były również uczestniczkami Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Tomaszowie Mazowieckim.

Autorski projekt

Ewelina była również autorką projektu profilaktycznego „Bawisz się i grasz, miło spędzasz czas”. Był skierowany do dziewcząt, a jego założenia to promowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia. Zachęcanie dziewcząt do aktywności fizycznej oraz mówienie o zagrożeniach jakie niosą za sobą używki. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Jego uczestniczki brały udział w nocnym graniu na halli sportowej ( nocowały na hali sportowej), czy chociażby wyjeździe na mecz Wisła Płock- Lech Poznań.
- W wolnych chwilach, których mam coraz mniej wcielam się w postać klauna Dyzia- opowiada Ewelina Liszewska. Dyzio bawi się z dziećmi podczas wielu imprez: urodziny, festyny. Na co dzień nasza bohaterka pracuje w Samorządowym Przedszkolu w Bieżuniu. W roku szkolnym 2016/2017 była wychowawcą grupy Smerfy (3-4 latki). Jakie ma marzenie? – Chciałabym aby w Bieżuniu powstał Orlik- odpowiada Ewelina. MKS Wkra Bieżuń gra i trenuje na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Bieżuniu. Klub korzysta z kilku szkolnych pomieszczeń. Nowe boisko i budynek z szatniami i magazynami to byłoby spełnienie marzeń nie tylko Eweliny- piłkarzy i kibiców również.

P.S.

Z laureatką plebiscytu rozmawialiśmy podczas jednego z treningów. Rodzice, którzy podziwiali jak ćwiczą ich pociechy byli bardzo zadowoleni z zaangażowania Eweliny. – Tak bardzo ciężko jest teraz odciągnąć dzieci od komputera czy smartfona, a Ewelinie udaje się to bez problemu- skomentowała jedna z mam.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zadowolony #2308923 | 94.254.*.* 17 sie 2017 16:40

    Do włodarzy i wszystkich możnych tego ... dajcie jej szansę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz