środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Zajęcia dla dzieci

2017-08-28 08:13:25 (ost. akt: 2017-08-28 08:15:32)
Dzieci podczas zajęć teatralnych na scenie bieżuńskiego domu kultury

Dzieci podczas zajęć teatralnych na scenie bieżuńskiego domu kultury

Podziel się:

Fenomenalne zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat odbyły się w sierpniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej i Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu.

- W programie zajęć w bibliotece dzieci oprócz zajęć plastycznych, a między innymi origami płaskich , łamigłówek, zagadek i rebusów. Były też warsztaty „ABC Pierwszej Pomocy” poprowadzone przez ratownika medycznego Mirosława Spłochowskiego i zajęcia kulinarne „Owocowe smaki lata” . Na tych drugich dzieci same przygotowywały smakowite potrawy - mówi Anna Liszewska .
- Urozmaiceniem programu było także to, że dwukrotnie nasze zajęcia odbyły się ze względu na wspaniałą pogodę poza pomieszczeniami na świeżym powietrzu. Pierwsze to czytanie na polanie a drugie to wypad na Borek, gdzie dzieciaki mogły pograć w kometkę, piłkę czy po prostu pobiegać-dodaje Ewelina Orlińska. A co zaproponował M-GOK? - Prowadzimy obecnie warsztaty teatralne pod kierunkiem studentki kierunku animacji kultury Katarzyny Sikorskiej,która jako wolontariuszka traktuje je jako przygotowanie do przyszłego zawodu – mówi Małgorzata Kraśniewska. Oprócz zajęć zabawowo- ruchowych mają też elementy modulacji głosu dykcji czy pantomimy-dodaje Kraśniewska. Faktycznie jedenastoosobowa grupa szaleje na scenie powtarzając za prowadzącą ruchy i realizując podane tematy przekształcając się powoli to w kulkę a za chwilę w krzesło. A dzieci? Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych i podczas prawie dwugodzinnych zajęć są cały czas w ruchu.

Wiesław Paszta

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB