Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Tradycja i wspólna zabawa

2017-09-01 09:23:53 (ost. akt: 2017-09-01 09:25:22)

Podziel się:

Od lat gminne dożynki w Lubowidzu cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy Lubowidz, ale całego powiatu. W tym roku organizatorzy również nie zawiedli.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 od mszy świętej w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. Po eucharystii dożynkowy korowód przeszedł spod kościoła przed lubowidzką scenę. Na jego czele podążały piękne konie i dorożki, orkiestra dęta, oraz mieszkańcy w ludowych strojach niosący dożynkowe chleby. Przybyłych gości powitał wójt Krzysztof Ziółkowski. Część artystyczną rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła". Tej niedzieli pogoda nie rozpieszczała, ale mimo wszystko nie przeszkodziła we wspaniałej zabawie. Wśród atrakcji dla dzieci znalazła się między innymi strefa animacji, gdzie malowano twarze i uczono sztuki skręcania balonów. Odbył się również pokaz sprzętu wojskowego oraz turniej strzelecki ASG, przeprowadzony przez grupę "Militarny Ciechanów". Nie zabrakło tradycyjnych potraw, pysznego chleba ze smalcem i wielu innych smakowitych specjałów. W trakcie "Wieńcowin" odbyła się również loteria fantowa, w której główną nagrodą był quad. Przed godziną 19:00 na scenie wystąpiły gwiazdy wieczoru: "Power Play", Teresa Werner i "Kordian".

Kacper Czerwiński

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a co to ....... #2323362 | 87.205.*.* 8 wrz 2017 13:48

  Jak zwykle wielki " kłam " . Szanowna redakcjo.Ta impreza cieszy się sorac to mniejszym powodzeniem. Tyle wieńców co było na gminnej imporezie jest np. na dożynkach w paraialnych w Syberii. Kto był z władz wojewódzkich, przedstawicieli parlamentu , przedstawicieli władz powiatowych. Po prostu impreza za pieniądze podatników dla wybranych ludzi. Kiedyś nawet gwiazdy estrady ( krawczyk, Eleni czy Rodowicz ) występowały. Ostatnio gościli artyści z dolnej półki. Nawet pogoda nie dopisała . I co tu chwalić . Po prostu miernota.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. User #2319040 | 79.185.*.* 2 wrz 2017 10:12

  Dożynki jak zwykle udane. :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2318607 | 94.254.*.* 1 wrz 2017 14:31

  Nic nie wiedziałem o dożynkach,takie atrakcje a info dopiero po zakończeniu.Bardzo dobrze strzelam do sylwetki biegnącego dzika co zgodne jest z rozporządzeniem ministra rolnictwa,zjeść też potrafię, pięknie tańczę poloneza. Oj pohulałbym sobie w tak świetnym gronie,pohulałbym,zatańczyłbym również z wójtem chodzonego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz