Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Święto Plonów i wspólna zabawa

2017-09-08 09:20:45 (ost. akt: 2017-09-08 09:21:50)
Księża szybko zaczęli obsługiwać gości

Księża szybko zaczęli obsługiwać gości

Podziel się:

W niedzielę 3 września w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gradzanowie Kościelnym odbyła się uroczysta dożynkowa msza święta.

W tym dniu cała gmina Siemiątkowo obchodziła święto plonów. Społeczność zgromadziła się w świątyni, aby podziękować za tegoroczne zbiory oraz poświęcić ziarna, które zostaną posiane w przyszłym roku. Po eucharystii mieszkańcy w eskorcie Ochotniczej Straży Pożarnej przemaszerowali do gradzanowskiej remizy, żeby dalej świętować. Na miejscu wszyscy zostali powitani tradycyjnie- chlebem i solą. Na początku głos zabrał ksiądz proboszcz Roman Tomaszewski, który podziękował komitetowi organizacyjnemu za przygotowanie wspaniałego poczęstunku. Stoły uginały się od wędlin, ciast i gorących dań. Po krótkich przemówieniach wójta Piotra Kostrzewskiego oraz przewodniczącej Rady Gminy Doroty Lorenc rozbrzmiała muzyka, a mieszkańcy rozpoczęli wspólną biesiadę.
Kacper Czerwiński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2324088 | 94.254.*.* 9 wrz 2017 14:58

    Wiecie kto to jest patronka kościoła w Gradzanowie,ona postanowiła sprzeciwić się złu wyrządzanemu ludziom przez kościół i dlatego ja ubito,oto cytat"Według tradycji była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Poniosła śmierć męczeńską w wieku 18 lat. Otwarcie krytykowała prześladowania chrześcijan i postępowania cesarza Maksencjusza lub Maksymiana, żonę którego nawróciła na chrześcijaństwo. Wyrok śmierci zapadł po dyspucie religijnej, w której Katarzyna okazała się bieglejsza od pięćdziesięciu mędrców niechrześcijańskich, część z nich nawracając. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy cesarz skazał Katarzynę na śmierć po torturach; odstąpiono od łamania kołem po zniszczeniu narzędzia tortur przez anioła i wyrok wykonano przez ścięcie. Wśród najstarszych autorów, wspominających Katarzynę, byli święty Rufin i Euzebiusz z Cezarei Palestyńskiej.Moje zdanie jest takie, katolicy zabijali katolików i odbywa się to do tej pory na wielką skalę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz