Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wesołowska przekazała stery Kąpińskiej

2017-09-11 08:50:27 (ost. akt: 2017-09-11 08:53:17)

Podziel się:

Nowy rok szkolny przywitał uczniów w całym kraju sporymi zmianami. Szczególnie widać je w podstawówkach i wygaszanych gimnazjach. W Chamsku uczniowie poznali nową dyrektor placówki.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl


Pierwszy dzwonek po wakacjach rozpoczął inaugurację nowego roku szkolnego we wszystkich placówkach w Polsce. Będzie to szczególny rok, ponieważ we wrześniu rozpoczęła się reforma edukacji, która zakłada likwidację gimnazjów i powrót do 8-klasowej szkoły podstawowej. Obecnie w podstawówkach zostały utworzone klasy 7, w gimnazjach natomiast młodzież uczy się w klasie 2 i 3. Podczas rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Chamsku, uczniowie zostali przywitani przez nową dyrektor Marzenę Kapińską. Zanim jednak nowa dyrektor przedstawiła plan pracy na nadchodzący rok, głos zabrała odchodząca ze stanowiska Katarzyna Wesołowska. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu podziękowała za wieloletnią współpracę rodzicom, nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz wszystkim przyjaciołom szkoły. Katarzyna Wesołowska była dyrektorem placówki przez 10 lat. Ze szkołą jednak się nie żegna, bo nadal będzie w niej pracować, tym razem jako nauczyciel. Wesołowska nie przystąpiła do konkursu, który odbył się w lipcu. Nowa dyrektor zaprosiła wszystkich do owocnej współpracy oraz poprosiła swoją poprzedniczkę o wsparcie. Nie kryła zadowolenia z powrotu do szkoły, ponieważ jak wspomniała nauczanie to jej pasja. Dotychczas Marzena Kapińska kierowała żuromińskim żłobkiem, wcześniej pracowała m.in.: w szkołach w Zieluniu i Sokołowym Kącie. W uroczystości wzięła udział burmistrz Aneta Goliat, która podziękowała za współpracę Katarzynie Wesołowskiej. O nowej dyrektor wypowiadała się w samych superlatywach, za przykład podała jej zaangażowanie w budowę żuromińskiego żłobka, który rozwija się z roku na rok.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. atik~ #2328202 | 83.6.*.* 14 wrz 2017 23:12

  ....aaaaaaa.... zapomniałem, ty nie możesz startować - ty wolisz zarabiać mniej.... ha, ha....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. atik~ #2328199 | 83.6.*.* 14 wrz 2017 23:09

  Ty "kita" startuj.... ty się nadajesz... ;) ..... pies ogrodnika...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kita #2325988 | 94.254.*.* 12 wrz 2017 11:56

  Prawda: 1. Nie przystąpiła do konkursu, bo nie miała szans go wygrać. 2. Kąpińska woli być dyr. szkoły bo tam zarabia się więcej. 3. Żadna nie nadaje się na to stanowisko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz