Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Tragiczne zakończenie wakacji.

2017-09-12 15:50:52 (ost. akt: 2017-09-12 15:55:51)

Podziel się:

Ostatni tydzień wakacji na powiatowych drogach nie należał do bezpiecznych. Przez kilka dni doszło do 4 zdarzeń, w tym do wypadku śmiertelnego, w którym zginął nastolatek.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Początek tygodnia (29.08) rozpoczął się od kolizji na skrzyżowaniu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żurominie (ul. Żeromskiego, Wyzwolenia i Mławska). O godzinie 15:05 kierujący samochodem marki BMW (powiat iławski) nie ustąpił pierwszeństwa: kierującej samochodem marki volvo (powiat żuromiński) oraz kierującej pojazdem marki skoda (pow. żuromiński). W wyniku czego wszystkie trzy pojazdy zderzyły się. Za wykroczenie zatrzymano mu prawo jazdy i sporządzono wniosek do sądu o ukaranie. Poza sprawcą nikt nie odniósł większych obrażeń.

O mały włos od tragedii...

W środę (30,08) popołudniu na skrzyżowaniu dróg powiatowych w rejonie Sadłowa kierująca samochodem marki audi (powiat iławski) jadąc od Sławęcina nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu pojazdem ciężarowym scania, przez co uderzyła w tylne koło naczepy. Na szczęście poza drobnymi obrażeniami pasażera audi nikomu nic się nie stało. Za rażące naruszenie przepisów Ruchu Drogowego sprawczyni zostało zatrzymane prawo jazdy, sprawa trafiła do sądu. - Byłem na miejscu. Kolizja ta wyglądała bardzo poważnie - komentuje kierownik Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Jan Składanowski.

Ludzka bezmyślność nie zna granic...

Około godziny 8:00 (1.09) funkcjonariusz dyżurny KPP w Żurominie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w Bagiennicach. Kierowca Fiata Brava - mieszkaniec powiatu bielsko-biała - jechał na podwójnym gazie (ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu). Towarzyszył mu pasażer, który również był wstawiony. Nadmierna prędkość i nieprawidłowe użycie hamulca ręcznego podczas jazdy spowodowała wprowadzenie pojazdu w poślizg. W wyniku zdarzenia kierowca uderzył bokiem samochodu w drzewo i wpadł do rowu. Obaj mężczyźni trafili do szpitala.

Pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo!

Karetka jadąca na sygnałach do poszkodowanych w powyższym zdarzeniu zderzyła się lusterkami podczas wymijania z drugim pojazdem. Oczywiste jest to, że kierowcy widząc pojazd uprzywilejowany z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi mają obowiązek ustąpić mu pierwszeństwa. Świadkiem zajścia był dzielnicowy, który pracował w terenie. Sprawcę zdarzenia ukarał mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Kolizja wydarzyła się w Dąbrowie.

Śmierć nastolatka

Podczas ostatniego dnia wakacji na trasie Suchy Grunt - Zatorowizna (gm. Lubowidz) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 16-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego jechał na motocyklu (bez uprawnień). Na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i zatrzymał się w rowie. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. Pogotowie zawiadomiła kobieta, która był świadkiem zdarzenia. Niestety nastolatek zmarł na miejscu. Nazajutrz miał rozpocząć naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB