Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

W trosce o najmłodszych

2017-09-20 08:32:25 (ost. akt: 2017-09-20 08:35:05)
Dzieci z Zielonej wraz z funkcjonariuszami drogówki wzięli udział w happeningu

Dzieci z Zielonej wraz z funkcjonariuszami drogówki wzięli udział w happeningu

Podziel się:

Do końca września funkcjonariusze w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” na terenie powiatu żuromińskiego będą odbywać spotkania z uczniami. Podczas spotkań uczniom przypominane są zasady prawidłowego przechodzenia przez pasy.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl


W ramach akcji: „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze policji dbają o bezpieczeństwo uczniów. W rejonach szkół są wzmożone patrole, aby dzieci bezpiecznie doszły i wróciły ze szkoły.
11 września mundurowi odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie. Podczas spotkania dzieciom zostały przypomniane zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Z pierwszoklasistami podobną rozmowę, o bezpiecznym poruszaniu się, przeprowadziły żuromińskie policjantki. Na zakończenie spotkania maskotka „mrówka” rozdała uczniom odblaski, aby zawsze były widoczne na drodze.

„Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

12 września w miejscowości Zielona w pobliżu przejścia dla pieszych odbyły się happeningi związane z akcją. Dzieci przypominały kierowcom o ostrożności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.11 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zielonej przyłączyło się do kampanii profilaktycznej. Policjanci przygotowali dla nich zajęcia, które odbyły się w dwóch częściach. Pierwsza część teoretyczna odbyła się w szkole. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie swoje umiejętności i wiedzę sprawdzali pod okiem policjantów na przejściu dla pieszych. Na zakończenie lekcji dla każdego pierwszaka czekał słodki upominek i odblask. Prezent otrzymał również przewoźnik z gminy Kuczbork- naklejkę ’’Kierowco ! Nie polujemy na zebrach’’.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB