Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

"Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają"

2017-09-28 08:48:59 (ost. akt: 2017-09-28 08:53:36)
Najmłodszych osobiście odwiedzili pracownicy biblioteki i domu kultury.

Najmłodszych osobiście odwiedzili pracownicy biblioteki i domu kultury.

Podziel się:

20 września w kalendarzu świąt nietypowych widnieje " Dzień Przedszkolaka". Pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku, zaś 13 września 2013 roku posłowie przypieczętowali owe święto ustawą. W Bieżuniu dzieci również obchodziły swój dzień.

W środę 20 września wszystkie przedszkolaki obchodziły swoje święto. Z tej też okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bieżuniu przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury postanowiły uczcić Święto Przedszkolaków.
Tego dnia do M-GOKu w Bieżuniu wraz z opiekunami przyszły starsze grupy dzieci uczęszczających do miejscowego przedszkola. Na powitanie otrzymały naklejki, a na sali kinowej czekał na nich gość - burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański. Wraz z dyrekcją MGOK-u Małgorzatą Kraśniewską serdecznie powitali jubilatów. Po krótkim wstępie burmistrz poczęstował najmłodszych pysznymi cukierkami. Na dzieci czekała masa atrakcji. Odbył się konkurs wiedzy, wspólne śpiewanie piosenek, a na koniec przedszkolaki obejrzały bajkę.

"Każdy mądry mały Polak chodzi chętnie do przedszkola"-

-Te hasło towarzyszyło podczas wizyty organizatorów w najmłodszej z grup przedszkolnej. Z racji tego, że dzieci są jeszcze za małe na wycieczki, pracownicy obydwu placówek poszli je odwiedzić, aby i oni mogli świętować swój dzień. W sali przedszkolnej również panowała wspaniała atmosfera. Nie obyło się bez wspólnych zabaw i tańców.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB