środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Będziemy musieli kupić sobie łódki -

2017-10-02 09:00:11 (ost. akt: 2017-10-02 09:01:42)
Tędy nie da się przejechać- mówi Anna Szulecka

Tędy nie da się przejechać- mówi Anna Szulecka

Podziel się:

- mówią mieszkańcy nowego osiedla w Bieżuniu, którzy nie mają łatwego życia. Ich codzienne podróże do pracy, czy na zakupy przypominają odcinki specjalne terenowego rajdu.

Najgorzej jest na ulicy Lawendowej, gdzie mieszka Anna Szulecka. - Nasze dzieci jako jedyne przychodzą do szkoły w kaloszach- opowiada pani Anna. - W ogóle nie korzystamy z ulicy Lawendowej, bo od tej strony nie da się wjechać- dodaje wzburzona kobieta. Mieszkańcy osiedla na własną rękę starają się reperować drogę. O ile Lawendowa w całości należy do miasta to prostopadłe ulice są w części prywatne. Pani Anna opowiada, że najlepiej było w zimę. Zamarznięta droga była przejezdna. Teraz auta się zakopują, zawieszają na nierównościach.- Nawet Pan nie pyta ile wydałam już na naprawę samochodu- mówi Szulecka. Radosław Kaźmierczak, który również mieszka na tym osiedlu opowiadał nam jak mieszkańcy wyciągali samochodem terenowym ciężarówkę, która przywiozła meble do jednego z sąsiadów. - Mamy już dosyć chodzenia i proszenia o remont tej drogi- mówi Anna Szulecka. - Zrobię tę drogę na 100%, w budżecie są zabezpieczone środki na tel cel- komentuje burmistrz Andrzej Szymański. - W tej chwili nie wjedzie tam ciężki sprzęt bo jest za mokro- dodaje. Burmistrz tłumaczył, że rozumie rozgoryczenie mieszkańców ale prosi o wyrozumiałość. - W tym roku jest bardzo mokro, pogoda cały czas krzyżuje nam plany- mówi Szymański. Zgodnie z obietnicą Andrzeja Szymańskiego sprawa zostanie załatwiona w październiku. Do tematu wrócimy wkrótce.

Kacper Czerwiński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ?? #2347072 | 94.254.*.* 9 paź 2017 19:53

    Sorry, ale taki mamy klimat, jak było sucho to chcieli by drogę polewać, ludzie chodzili do burmistrza po wodę dla drogi,jak mokro to powinni iść, dać na tacę i susze wrócą.Tylko z umiarem,z umiarem, bo przesuszymy Polskę.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ok #2346467 | 83.24.*.* 8 paź 2017 20:49

    Mogliście o tym pomyśleć zanim zdecydowaliśmy się tam zamieszkać-są inne priorytety w Biezun II!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz