Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Chodzili polami po chleb bo zniszczono im jedyną drogę

2017-10-03 13:45:36 (ost. akt: 2017-10-03 13:47:45)
iedy rozmawialiśmy z Panią Barbarą ze żwirowni jechała załadowana wywrotka.

iedy rozmawialiśmy z Panią Barbarą ze żwirowni jechała załadowana wywrotka.

Podziel się:

Wywrotki, które przewoziły żwir zniszczyły drogę gminną odcinając przy tym jedyny dojazd do domu starszemu małżeństwu. Po naszej interwencji przedsiębiorca obiecał naprawić drogę.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl


Państwo Frączek mieszkają przy gruntowej drodze za osiedlem „Unitra” w Żurominie. Pani Barbara ma 79 lat a jej mąż 80. Od pewnego czasu zostali odcięci od świata i to dosłownie. Jedyna droga, która prowadzi do ich domu została zniszczona. - Ja nie mogę stąd wyjść, jak mam zapłacić rachunki- pyta retorycznie pani Barbara. -Widzi Pan jakie ciężarówki tu jeżdżą, rozwalili drogę, mąż polami po chleb chodzi- dodaje zdenerwowana kobieta. Z relacji pani Frączek wynika, że ciężarówki jeżdżą za kurniki, które znajdują się w jej sąsiedztwie. - Oni tam kopią i wywożą żwir- mówi kobieta. - Pomóżcie nam, bo ja już nie wiem, kogo prosić o pomoc- powiedziała Barbara Frączek.

Pozytywne zakończenie

O sprawie poinformowaliśmy Urząd Gminy i Miasta w Żurominie oraz Starostwo Powiatowe. Magistrat poinformował nas, że Straż Miejska ustaliła właściciela ciężarówek, które zniszczyły drogę gminną. W rozmowie telefonicznej burmistrz Aneta Goliat poinformowała, że właściciel zobowiązał się do remontu drogi. Co więcej okazuje się, że Starostwo Powiatowe nie wydawało żadnej koncesji na wydobycie kruszywa w tej okolicy. Wydział Rolnictwa i Środowiska poprosił nas o przekazanie dokumentacji fotograficznej tej żwirowni. Urzędnicy chcą wyjaśnić, czy właściciel posiada zgodę na tzw. wykopy na potrzeby własne, o czym starostwo nie musiało być poinformowane. Do redakcji zadzwonił również właściciel firmy, która wywoziła z tego miejsca kruszywo. Twierdził, że chce naprawić swój błąd i już zaczął remontować drogę. - Te małżeństwo będzie miało jeszcze lepszą drogę niż mieli, obiecuje- powiedział przedsiębiorca.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tadziu #2367077 | 157.25.*.* 4 lis 2017 17:21

  Jakoś Pan Redaktor zamilkłł nagle w sprawie nielegalnego wykopu ziemi. A jest to poważne wykroczenie. Oczywiście wydział Rolnictwa ze Starostwa tym powinien się zająć, bo to oni nadzorują te sprawy. Maślę, że będą próbowali pozamiatać temat pod dywanik ,a zaprzyjażniony KURIER ŻUROMIŃSKI o tym już nic nie wspomni. PRZYPOMNĘ ZA 3 MIESIĄCE

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prokurator #2342889 | 94.254.*.* 3 paź 2017 22:17

  Jak się naprawia drogę gminną żwirem pochodzącym z przestępstwa to właściciele czyli władza gminna powinni odpowiadać przed prokuratorem za to że pozwolili na swojej drodze rozsypać dwadzieścia wywrotek pochodzących z przestępstwa. W tle widać wywrotkę kto popelnial przestępstwo na czyim gruncie. Ciepło będzie po odpowiedzi dla wydzialu Rolnictwa i Środowiska. Kiedy to okże się że nawet jak brano na potrzeby wlasne a na drogę gminną wysypano dwadzieścia wywrotek żwiru pochodzących z czynu zabronionego. Co na o wlaściciel? Ktory na swój grunt przyjął żwir z czynu zabronionego? Cieplo dopiero się zacznie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Poinformowany #2342873 | 83.28.*.* 3 paź 2017 22:01

  Jest to nielegalna kopalnia zwiru ktora funkcjonuje juz od 5 lat nielegalnie bez zezwolen zarabiajac przez to grube miliony zlotych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wydział Rolnictwa i Środowiska poprosił,,, #2342570 | 37.248.*.* 3 paź 2017 17:01

   Bo sami nie umieją ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kap łan #2342384 | 94.254.*.* 3 paź 2017 14:19

   Wiek szacowny,należałoby Państwu przenieść się do centrum gdzie jest przybytek, niedzielę można mile spedzić,dać na tacę,pomodlić się jak człowiek.Módlcie się,najważniejsza droga,to droga do nieba.Tam żwir nie będzie potrzebny ani redaktor,tam grzechy będą decydować

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz