Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

U styku trzech województw

2017-10-06 08:14:11 (ost. akt: 2017-10-06 08:18:16)
Fot. UG Lubowidz; Liczna grupa z Lubowidza maszerowała z kijkami

Fot. UG Lubowidz; Liczna grupa z Lubowidza maszerowała z kijkami

Podziel się:

Grubo ponad 200 osób wzięło udział w II Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej do Trójstyku. Była to wspaniała okazja to integracji mieszkańców trzech województw.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Najliczniejszą grupę wędrowców stanowili mieszkańcy gminy Lubowidz. Blisko 70 osób wyruszyło z Lubowidza z kijkami, dołączyła do nich grupa seniorów, którzy do Trójstyku dojechali autobusem. W sztafecie wzięli udział również mieszkańcy Żuromina, Lidzbarka i Górzna. Wszyscy spotkali się przy kamieniu, który fizycznie wskazuje miejsce gdzie łączą się trzy województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie. To miejsce łączy również trzy gminy: Lubowidz, Górzno i Lidzbark, na których terenie rozlega się przepiękny Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Wędrowców powitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lidzbarka oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark. Następnie wszyscy przenieśli się na wspólną biesiadę do Gościńca Myśliwskiego w Konopatach. Tam na uczestników sztafety czekało wiele atrakcji, wśród nich były m.in.: quizy, gry, zabawy oraz zajęcia zumby. Tegoroczna Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna to wspólne przedsięwzięcie: Urzędu Gminy w Lubowidzu, Starostwa Powiatowego w Żurominie, Stowarzyszenia Wagon Inicjatyw, Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lidzbarku, Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie, Zespołu Szkół w Górznie oraz Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pracownik gminy #2345012 | 94.254.*.* 6 paź 2017 14:01

    Ale wójt luboidzki walczy o reelekcję, pięniędzmi innych robi sobie dobry wizerunek.I ludzie to kupują, jakie słabe umysły,on ma pieniądze a wy przeszliście się po lesie.Chodzić możecie wszędzie i wójt nie musi ścieżek robić za ciężkie pieniądze i robić otwarcia.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)