Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Lekarze nie dawali Tymkowi szans

2017-10-09 08:23:59 (ost. akt: 2017-10-09 08:31:28)
Tymek wspólnie z rodzicami podczas charytatywnego koncertu (Siemiątkowo 22.09.)

Tymek wspólnie z rodzicami podczas charytatywnego koncertu (Siemiątkowo 22.09.)

Podziel się:

Tymon Nowicki z Krzeczanowa w styczniu skończy 2 lata. Od urodzenia zmaga się z wieloma schorzeniami. Jest silny, bo otacza go kochająca rodzina i wiele osób z dobrym sercem.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

W połowie września w Siemiątkowie odbył się charytatywny koncert, z którego dochód został przekazany na leczenie niespełna dwuletniego Tymka z Krzeczanowa. Chłopiec ma wrodzone wodonercze, wadę serca (szerokie PDA), zaburzenia metabolizmu, zaburzenia neurologiczne, opóźniony rozwój psycho-ruchowy, problemy genetyczne oraz hemofilię. Jeszcze przed narodzeniem przeszedł dwie operacje w łonie matki. Nie tak dawno, bo 7 września lekarze operowali Tymkowi prawą nerkę, aby poprawić jej funkcję. Leczenie chłopca wiąże się z ciągłymi wyjazdami. Tymek 2-3 razy w tygodniu jeździ na rehabilitację do Ciechanowa. Rodzice regularnie odwiedzają również Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Międzylesiu. Tymek jest silny i cały czas robi postępy w leczeniu.

Gala Disco-Polo

Pomysłodawcą Gali Disco-Polo był Dominik Janiszewski z formacji Smash. Wokalista pochodzi z Krzeczanowa i zna rodzinę chorego chłopca. - Dominik przyszedł do nas powiedział, że wszystko zorganizuje, a my mamy się niczym nie martwić- mówi Marta Nowicka mama Tymka. Koncert odbył się w piątęk 22 września. Do Siemiątkowa przyjechało 12 zespołów grających diso-polo. Byli to: Smash, Spontan i Eratox, Red Queen, M Power, The Brothers, Majkel, Ellixir, Slavers i Calibra. Wszyscy zagrali za darmo. Oprócz tego przed halą można było napić się kawy i herbaty, zjeść pyszne domowe ciasta oraz grillowane specjały od firmy „Olewnik”. Dochód ze sprzedaży biletów i gastronomii przekroczył 15 tysięcy złotych. Cała kwota trafiła na konto Tymka.

Pomoc poselska

W ubiegłą sobotę Tymka odwiedził poseł Waldemar Olejniczak. Parlamentarzysta zadzwonił do redakcji „Kuriera” kilka dni po koncercie. Nie mógł zjawić się osobiście w Siemiątkowie, ale poprosił nas o kontakt do rodziców chłopca. Poseł dołożył „cegiełkę” do akcji oraz zaoferował pomoc państwu Nowickim. Rodzice Tymka dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie oraz sponsorom: firmie Olewnik, Urzędowi Gminy w Siemiątkowie, Flayboard Polska,  Shopco.pl, fotobudce Magic Photos, piekarniom: Zągoty oraz Siemiątkowo.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ?? #2347082 | 94.254.*.* 9 paź 2017 20:03

    Przykre,że niema pieniędzy na leczenie.Nie ma na lekarstwa dla narodu w różnym wieku,po 80-tce nie bardzo chcą leczyć.brak refundacji,tak być nie może.Trzeba posłów rozliczyć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Marta #2346896 | 31.0.*.* 9 paź 2017 16:13

    Dużo zdrówka Tymcio

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz