Niedziela, 17 grudnia 2017. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Cenny wyjazdowy punkt Boruty w koszulkach Korony

2017-10-10 13:41:41 (ost. akt: 2017-10-10 13:48:25)

Pierwszy wyjazdowy punkt w sezonie 2017/2018 zdobył zespół Mariusza Kołakowskiego. Boruta Kuczbork zremisowała z Koroną Karolinowo 1:1. To pierwszy wyjazdowy skalp „Boruciarzy” od 11 czerwca 2016 roku.

redakcja@kurierzurominski.pl

Boruta Kuczbork zbiera ligowe punkty. Po słabszym starcie zbierają punkty, tym razem jeden przywieźli ze spotkania wyjazdowego. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego ostatnie wyjazdowe punkty zdobyli 11 czerwca 2016 roku, kiedy to rywalizowali w Lidze Okręgowej. Punkt ten to spotkanie z Wkrą Żuromin. Od tego czasu z wyjazdów „Boruciarze” wracali z zerowym dorobkiem.
W sobotę mogło być podobnie. Rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Czarka Kwiatkowskiego. Korona objęła prowadzenie w 8 minucie meczu po golu Adriana Skwarskiego. Boruta wyrównała natomiast po strzale Krzysztofa Kuskowskiego w 51 minucie. Sam Kuskowski mógł wygrać spotkanie gościom. Miał on bowiem kilka dogodnych okazji, których nie zdołał wykończyć.

A do spotkania wcale nie musiało dojść…
Boruta Kuczbork do Karolinowa przyjechała bez klubowego sprzętu. Stroje piłkarskie zostały w magazynie, a mecz stanął pod znakiem zapytania. W przypadku, kiedy jedna z drużyn nie ma koszulek z numerami arbiter nie może rozpocząć spotkania i powinien zarządzić walkower. Do spotkania jednak doszło, bo miejscowi pożyczyli komplet strojów zespołowi z Kuczborka. Dzięki postawie fair play „Boruciarze” mogli powalczyć, a w konsekwencji zdobyć ligowy punkt.

Korona Karolinowo – Boruta Kuczbork 1:1
Bramki: Skwarski 8 min. – Kuskowski 51 min.

Skład: Zieliński – Kołakowski, Bardyszewski, Stańczak, Pacholec (Kalinowski) – Balcerzak, Szymański, Jończak, Juszczyk – Szumiński, Kuskowski