Niedziela, 17 grudnia 2017. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Derby dla Żuromina. 7:0

2017-10-10 13:52:55 (ost. akt: 2017-10-10 13:54:39)
Wkra Żuromin wygrała ligowe derby z Wkrą Bieżuń

Wkra Żuromin zdecydowanie lepsza od Wkry Bieżuń. Derby powiatu żuromińskiego zwyciężyła Wkra Żuromin pokonując rywali aż 7:0.

redakcja@kurierzurominski.pl

Derby rządzą się swoimi prawami. To piłkarskie powiedzenie używane jest zawsze przed pojedynkami derbowymi. Nie ważne w jakiej sytuacji punktowej, kadrowej znajdują się oba zespoły pewne jest, że dadzą z siebie wszystko. Jednak takiego przebiegu spotkania derbowego nie spodziewał się nikt.

Wyrównane półgodziny
Początek spotkania był wyrównany, a pierwsi do dogodnych okazji do strzelenia premierowej bramki mieli piłkarze Wkry Bieżuń. Podopieczni Roberta Piotrowskiego za sprawą strzałów Piotra Melchinkiewicza czy Marka Dudka ostrzegli defensywę gospodarzy. Optyczną przewagę mieli za to gracze Macieja Grzybowskiego, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce i krótkimi podaniami chcieli przenieść się pod bramkę gości.
W 27 minucie „zielono-czerwoni” przeprowadzili akcję, po której miejscowi kibice zerwali się z miejsc. Bartłomiej Nowacki otrzymał podanie, które zamienił na bramkę.
Odpowiedź zespołu z Bieżunia mogła być niemal natychmiastowa. Zakotłowało się pod bramką Koczota. Gospodarze nie potrafili wybić futbolówki, goście nie potrafili oddać strzału. Cała sytuacja trwała kilkanaście sekund i ostatecznie nie zakończyła się golem.

Trzy minuty, trzy gole
Decydująca dla dalszych losów całego spotkania była końcówka pierwszej części gry. Trzy minuty. Od 41 do 44 minuty żuromiński zespół zdobył aż trzy gole. Najpierw doskonałe podanie wykonał Bartosz Narewski, który obsłużył Jarosława Sawickiego, a ten minął Piotra Retkowskiego i podwyższył prowadzenie. Przykład z niego wzięli kolejni gracze. Z pola karnego Retkowskiego pokonał Mariusz Rutkowski, a jeszcze przed przerwą Bartosz Narewski uderzył głową nie do obrony.
Narewski z dobrej strony swoim kibicom pokazał się także w 55 minucie. Ambitnie powalczył o wydawałoby się zmarnowaną piłkę. Duży błąd popełnił golkiper Wkry Bieżuń Piotr Retkowski, Narewski wślizgiem wygarnął futbolówkę i trafił do pustej bramki. Kolejne bramki były autorstwa Hrushytskyiego oraz Bartosza Laskowskiego, który ustalił wynik rywalizacji.

Wkra Żuromin – Wkra Bieżuń 7:0 (4:0)
Bramki: Nowacki 27 min., Sawicki 41 min. Rutkowski 43 min., Narewski 44, 55 min., Hrushytskyi 67 min., Laskowski 87 min.
Sędziował: Marcin Falencki (Mława)

Żuromin: Koczot - Hrushytskyi, Żelazny, Stopczyński, Sokołowski - B.Narewski, Kamiński, Chojnacki, Nowacki, Rutkowski - Sawicki
Ponadto: Boniewski, Karolewski, Budzich, Laskowski, Malinowski, Barski, M.Narewski

Bieżuń: Retkowski - Budzich, Gołębiowski, Brzozowski, Borzym - Szpinda, Dudek, Wiśniewski, Dudek, Rutecki, Melchinkiewicz
Ponadto: Bieranowski, Szpinda, Kacprzykowski, Baca, Watkowski, Dudek