Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

86 placówek z Mazowsza w sieci

2017-10-12 09:29:53 (ost. akt: 2017-10-12 09:32:12)

Podziel się:

Jak już pisaliśmy na łamach „Kuriera” Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie zakwalifikował się do sieci szpitali. Na terenie województwa mazowieckiego do sieci weszło 86 placówek.

Paula Borkowska
p.borkowsk@kurierzurominski.pl

Październik przywitał nas dużymi zmianami. Od 1 października w życie weszła ustawa tworząca tak zwaną sieć szpitali, która będzie obowiązywała przez najbliższe cztery lata. Zgodnie z założeniami Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, system ma poprawić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej i poprawić dostęp pacjentów do leczenia w szpitalach. Placówki medyczne znajdujące się w sieci utworzą tzw. system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). Na funkcjonowanie tego systemu ministerstwo przeznaczy ok. 95% środków, z których obecnie jest finansowane leczenie szpitalne. Szpitale będące w sieci mają pewność, że Narodowy Fundusz Zdrowia podpisze z nimi umowę bez przystąpienia do konkursu.

SPZZO w Żurominie

Placówki medyczne, które zakwalifikowały się do sieci szpitala zostały podzielone na trzy podstawowe stopnie: I stopnia - szpitale o zasięgu powiatowym, II stopnia - „byłe szpitale wojewódzkie”, zaś III stopnia – wieloprofilowe szpitale specjalistyczne. Poza tym wyodrębniono szpitale onkologiczne, pulmonologiczne, pediatryczne oraz ogólnopolskie. Żuromiński szpital został przydzielony oczywiście do stopnia I. Oznacza to, że w placówce udzielana jest pomoc medyczna w minimum czterech podstawowych specjalnościach: choroby wewnętrzne, chirurgia ogólna, położnictwo i ginekologia, pediatria, a także anestezjologia i intensywna terapia. W Żurominie w dalszym ciągu będzie możliwość skorzystania z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej czy Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Klk #2350881 | 188.146.*.* 14 paź 2017 21:28

    Na badania czeka się cztery godziny, czasami jak lekarz pisze CITO, 1 godzinę. Burmistrz i stomatologia maja nic do szpitala. Stomatologia jest prywatna. Pierwszy komentarz z cała pewnością pisał pacjent doktora Pusza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec powiatu #2349186 | 94.254.*.* 12 paź 2017 13:43

    Zwolnić dyrektora tej placówki jak i zarządzających szpitalem.Podaję przykład, na wszystkie małoskąplikowane badania czekamy miesiąc,na inne pół, rok a nawet kilka lat. Chciałbym,aby zastępca burmistrza chodził z bólem zęba miesiąc.Ma kasę a idzie na kasę bo oszczędza a dla ludzi nie myśli o nowych miejscach w placówce zdrowia.To co tutaj napisane to pic na wodę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz