Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

„Powiedz STOP uzależnieniom” -

2017-10-18 10:44:31 (ost. akt: 2017-10-18 10:48:43)
Uczniowie z gminy Kuczbork czynnie uczestniczą w kampanii „Białych Serc”

Uczniowie z gminy Kuczbork czynnie uczestniczą w kampanii „Białych Serc”

Podziel się:

- Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja kampanii „Białych Serc”. Pomysłodawcą kampanii jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem Grupa Zalewski Patrol we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Symbolem charakterystycznym akcji jest zawieszone w oknie białe serca. Kampania ma na celu propagowanie życia bez narkotyków. Głównymi odbiorcami są: młodzież, dzieci, rodzice, nauczyciele oraz wychowawcy. Akcja jest również protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych, a także pamięcią o ofiarach narkomanii. Od tego roku kampania „Białych Serc” nie jest już tylko ogólnopolskim sprzeciwem wobec narkotyków, ale również europejskim solidarnym protestem przeciwko uzależnieniom. Od 10 lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuczborku jest koordynatorem kampanii na terenie gminy Kuczbork-Osada. Do XIII akcji „Białych Serc” przyłączyły się: Zespół Placówek Oświatowych w Kuczborku-Osadzie, Zespół Placówek Oświatowych w Zielonej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej, Szkoła Podstawowa w Sarnowie, Szkoła Podstawowa w Gościszce, Szkoła Podstawowa w Chojnowie, Urząd Gminy w Kuczborku-Osadzie, Gminna Biblioteka Samorządowa w Kuczborku Osadzie, a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kuczborku-Osadzie. W ciągu trwania akcji w oknach powyższych placówek będą wisiały własnoręcznie wykonane białe serca. Nie zabraknie spotkań z rodzicami, podczas których pedagog będzie opowiadał o uzależnieniach, a także będą oni mogli zapoznać się z tematycznymi ulotkami. Od 13 do 18 października uczniowie wraz z nauczycielami, oczywiście w eskorcie służb porządkowych uczestniczą w protestach. Podczas marszu będą trzymać białe balony oraz transparenty z hasłami mówiącymi o szkodliwości zażywania narkotyków. Wszystko po to, aby chronić młodych ludzi przed uzależnieniami.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2354374 | 178.42.*.* 19 paź 2017 14:21

    Bardzo trafna kampania, miast na trawę i gorzałę dajcie połowe tego na tacę.Przyjdzie taki jeden z drugim do przybytku i wychodzą zajarać a fajki po 12 zł za paczkę, a w intencji żaden nie da bo mu 12 zeta szkoda a fajami jedzie na kilometr,palacze i inne narkomany po wódce nie przychodzic mi do kratki bo takie głupstwa opowiadacie,że brzuch boli i słuchać się nie chce.Podobno dom Kulczyka jest na sprzedaż za 185 milionów złotych,jak może jeden człowiek legalnie zarobić tyle kasy w krótkim życiu?Słyszałem,że najlepsze interesy ubijał ze SP, kupował działkę za pożyczony milion a po roku odsprzedawał tę samo działkę SP za siedem milionów dlatego,że to była działka uprzątnięta i nadawała się pod inwestycje miastu.To jest byznes za który nawet Ziobro się chyba nie weźmie,jest za krótki.Módlmy się.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. młody mieszkaniec gminy #2353687 | 94.254.*.* 18 paź 2017 17:13

    Według światowej organizacji zdrowia nikotyna i alkohol etylowy są narkotykami.Dlaczego o tym się głośno nie mówi.Później dziecko mówi,pić można i palić bo to nie narkotyki.A palacze zapłacą 500zł wiecej,rośni akcyza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz