Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów

2017-10-19 15:07:57 (ost. akt: 2017-10-19 15:13:03)
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie

Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie

Podziel się:

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. W bieżuńskim liceum tradycyjnie święto to połączono ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

W uroczystości wzięła udział cała społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli m.in.: starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie mjr Piotr Staniszewski oraz przedstawiciel dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie mjr Robert Pączyk. W tym dniu nauczyciele otrzymali upominki od uczniów a wyróżnione osoby nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Marzena Twarogowska odebrała wyróżnienie z rąk starosty Jerzego Rzymowskiego, natomiast dyrektor Grzegorz Jabłoński wręczył nagrody: Lenie Gulczyńskiej, Ewie Zalewskiej, Renacie Sadowskiej. Podczas uroczystości nie tylko nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali upominki. Przewodnicząca Rady Rodziców ogłosiła wyniki konkursu na „Najbardziej estetyczną klasopracownię”. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy I A. W nagrodę młodzież otrzymała bon o wartości 100 złotych oraz jednorazową „nie-pytajkę” dla całej klasy. Jak co roku Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie na „Wzorowego Nauczyciela”, tytuł ponownie trafił do Tomasza Marca. Na koniec uroczystości uczniowie klas pierwszych zaśpiewali dla pedagogów.

Kacper Czerwiński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rezerwista #2354634 | 178.42.*.* 19 paź 2017 18:56

    Kota należy uczyć wszystkiego,prawdziwy młody żołnierz to żołnierz w ruchu.Podam kilka tekstów z fali "na stołówkę już spacerkiem bo zostało siedem z zerkiem""Żytnia, Czysta, Wyborowa, to najlepsza broń wojskowa""Nikt nie zmusi weterana aby wstawał wcześnie z rana.""Już nie bolą dziadka kości dziadek myśli o wolności""By w cywilu dupą nie być; trzeba najpierw wojsko przeżyć.""

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz