Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów

2017-10-27 11:03:20 (ost. akt: 2017-10-27 11:05:40)
Tuż po pasowaniu uczniowie zrobili sobie pamiątkową fotografię z  burmistrzem Andrzejem Szymańskim , dyrektor  Jolantą Kaczmarczyk i wychowawczynią Małgorzatą Dobies.

Tuż po pasowaniu uczniowie zrobili sobie pamiątkową fotografię z burmistrzem Andrzejem Szymańskim , dyrektor  Jolantą Kaczmarczyk i wychowawczynią Małgorzatą Dobies.

Podziel się:

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławęcinie zostali miło powitani przez starszych kolegów. W ubiegłym tygodniu złożyli ślubowanie.

Środa 18 – tego października na długo pozostanie w pamięci uczniów pierwszej klasy w Sławęcinie. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania uczniów, przybyłych gości i grona nauczycielskiego przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego która zwracając się do pierwszoklasistów zapewniła, że mogą liczyć na pomoc ze strony starszych uczniów.
- Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest przyjemnie, miło i radośnie. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Życzymy Wam wspaniałych wyników w nauce i wzorowego zachowania- zakończyła. W krótkim programie słowno – muzycznym pierwszaki mówili między innymi o tym jak zachowywać się na lekcji i czy znają magiczne słowa „dziękuję”, „przepraszam”, „dzień dobry”. Teraz nastąpił najważniejszy moment. - Ślubuję, uczyć się pilnie i chętnie. Szanować pracę swoją i innych ludzi. Dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć odważnie i uczciwie, kochać swoją Ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosnę... „ślubuję”-odpowiadają chórem przejęci pierwszacy. Pięknym kolorowym ołówkiem dyrektor szkoły Jolanta Kaczmarczyk dotyka ramienia każdego ucznia i wręcza okolicznościowe dyplomy. - Życzę Wam wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, bo to już nie czas zabawy jak w przedszkolu, ale nauki i pogłębiania wiadomości, które będziecie wykorzystywać w dalszym życiu – powiedział obecny na ślubowaniu burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański wręczając dzieciom z tej okazji książki. Uroczystość kończy się zaproszeniem przybyłych gości i rodziców przez wychowawczynię Małgorzatę Dobies i pasowanych pierwszaków na przygotowane słodkości.

Wiesław Paszta

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB