środa, 22 listopada 2017. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Wkra Żuromin ucieka rywalom

2017-10-30 14:53:40 (ost. akt: 2017-10-30 14:58:57)

Wkra Żuromin pokonała Nadnarwiankę Pułtusk w hicie 12. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej. Podopieczni Macieja Grzybowskiego zwyciężyli na Stadionie Miejskim w Żurominie 2:0 po bramkach Bartosza Narewskiego i Tomasza Kamińskiego.

Fantastyczna pierwsza odsłona gry, w której Wkra zupełnie zdominowała Nadnarwiankę Pułtusk i druga zdecydowanie słabsza połowa – tak wyglądało hitowe starcie 12. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej w wykonaniu podopiecznych Macieja Grzybowskiego. Najważniejsza informacja jednak jest taka, że „zielono-czerwoni” zeszli z boiska triumfując i powiększyli przewagę nad najgroźniejszym rywalem do czterech punktów.

Olbrzymia przewaga, dwa gole i pewne zwycięstwo

Niezwykle mocno rozpoczęła hitowe starcie Wkra Żuromin. Podopieczni Macieja Grzybowskiego od pierwszych minut wręcz rzucili się na rywala. Nie dali rozgrywać piłki, sami szybko ją odbierali i cierpliwie konstruowali kolejne akcje. Dało to efekt w 11 minucie gry. Akcja prawą stroną boiska, zagranie Dawida Sokołowskiego do Bartosza Narewskiego zakończyło się kapitalnym uderzeniem ze skraju pola karnego. Bramkarz gości mimo znakomitych warunków fizycznych nie sięgnął piłki. Precyzyjny strzał, piłka ugrzęzła w siatce. Żurominianie poszli za ciosem raz po raz atakowali bramkę gości. W 21 minucie gry obok bramkarza piłkę wypuścił Bartłomiej Nowacki. Golkiper Nadnarwianki najpierw zatrzymał piłkę ręką poza polem karnym, a gdy to nie pomogło zatrzymać akcji mocnym ciosem powalił gracza „zielono-czerwonych”. Arbiter z Ostrołęki Jacek Mulawka pokazał bramkarzowi czerwoną kartkę. Wkra grała w przewadze i swoją liczebną przewagę udokumentowała golem w 43 minucie. Tomasz Kamiński strzelił na bramkę z powietrza, kapitalnym wolejem powiększając przewagę swojej drużyny.

Kontrola wydarzeń po zmianie stron

Druga połowa w wykonaniu zawodników Macieja Grzybowskiego była bezbarwna. Żurominianie dość szybko pozbywali się futbolówki, na zdecydowanie więcej pozwalali przyjezdnym, a to mogło zakończyć się bramką kontaktową. Wprawdzie Nadnarwianka w trakcie całego spotkania oddała tylko jeden celny strzał na bramkę Marka Koczota to golkiper Wkry musiał wykazać się swoim kunsztem, aby zatrzymać uderzenie. Mimo słabszej gry żurominianie mogli podwyższyć wynik spotkania. Najlepszą okazję do tego miał Bartłomiej Nowacki. Niestety doświadczony gracz „zielono-czerwonych” przegrał pojedynek jeden na jeden z Władysławem Stelmachem golkiperem Nadnarwianki.