środa, 22 listopada 2017. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Orzyc lepszy w starciu za 6 pkt

2017-11-07 13:14:18 (ost. akt: 2017-11-07 13:16:39)

Starcie sąsiadów w ligowej tabeli dla Orzyca Chorzele. Wkra Bieżuń z wyjazdu wróciła na tarczy. Podopieczni Roberta Piotrowskiego przegrali z Orzycem Chorzele 3:2. Porażka sprawiła, że bieżunianie spadli na trzynastą pozycję.

redakcja@kurierzurominski.pl

Wkra Bieżuń mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z Orzycem Chorzele. To był mecz o dużym ciężarze gatunkowym. Oba zespoły w bieżących rozgrywkach spisują się poniżej oczekiwań swoich kibiców. Ten mecz miał być dla jednego lub drugiego zespołu możliwością na oderwanie się od dolnych rejonów tabeli. Niestety tej szansy nie wykorzystali gracze Roberta Piotrowskiego. Mimo niezłej gry nie udało się zdobyć choćby punktu na stadionie im. Jana Konarskiego w Chorzelach.
O wszystkim zadecydowała pierwsza połowa spotkania, w której padły wszystkie bramki w tym meczu. Od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Igor Tułowiecki już w drugiej minucie spotkania wyprowadził Orzyc na prowadzenie. Miejscowi cieszyli się z bramki do 10 minuty. Wtedy sprawy we własne nogi wziął Maciej Watkowski i doprowadził do remisu. Na murawie w Chorzelach trwała wymiana ciosów. Po golu Watkowskiego przyszedł gol dla Orzyca. Już w 11 minucie znów na prowadzeniu byli gospodarze. Tym razem sposób na pokonanie Mateusza Bieranowskiego znalazł Grzegorz Kawiecki. Przed upływem pół godziny gry uaktywnił się najlepszy strzelec bieżuńskiej jedenastki. Piotr Melchinkiewicz w 29 minucie gry potwierdził swoją strzelecką formę doprowadzając do wyrównania w tym starciu. Niestety wynik ten nie utrzymał się do przerwy. Orzyc znów wyszedł na prowadzenie. W 38 minucie gola zdobył Mariusz Kowalski. Jak się później okazało było to decydujące trafienie w tym spotkaniu.

Orzyc Chorzele – Wkra Bieżuń 3:2 (3:2)
Bramki: Tułowiecki 2 min., Kawiecki 11 min., Kowalski 38 min. – Watkowski 10 min., Melchinkiewicz 29 min.

Skład: Bieranowski – Brzozowski, Gołębiewski, Sowiński, Borzym, Szpinda, S.Dudek, Kacprzykowski, P.Baca, Watkowski, Melchinkiewicz