Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Z Poniatowa do Afganistanu - Pozdrowienia dla żołnierzy

2017-11-15 11:59:02 (ost. akt: 2017-11-15 11:59:39)
Uczniowie z Poniatowa włożyli wiele starań w przygotowanie kartek.

Uczniowie z Poniatowa włożyli wiele starań w przygotowanie kartek.

Podziel się:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Poniatowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali kartki dla żołnierzy stacjonujących w Afganistanie.

W tym roku obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w związku ze zbliżającą się 100 rocznicą ogłosiła nowy rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. W związku z tym, Szkoła Podstawowa w Poniatowie zainicjowała akcję „Pozdrowienia dla żołnierza”, którą połączono z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali kolorowe kartki z pozdrowieniami i życzeniami dla polskich żołnierzy, którzy służą na misji w Afganistanie. Wychowankowie chcieli w ten sposób wyrazić słowa podziękowania za profesjonalną, pełną trudów służbę, za codzienne zaangażowanie, determinację, za odwagę i bohaterstwo w służbie Ojczyzny i jej obywateli. W tworzenie kartek zaangażowali się uczniowie całej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Do bazy wojskowej w Afganistanie poleciało 60 kartek od uczniów z Poniatowa. -Mamy nadzieję, że żołnierzom spodobają się prace uczniów oraz, że słowa otuchy, wyrazy uznania oraz życzenia dodadzą im sił i pomogą zapomnieć o trudach służby z dala od domu. Chcemy, aby każdy żołnierz na misji wiedział, że ludzie doceniają jego służbę i zależy im, by bezpiecznie wrócił do kraju i swoich rodzin- mówią nauczyciele z Poniatowa.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2393161 | 94.254.*.* 8 gru 2017 07:23

    Minusujących o komentarz proszę, no chyba że byli to pracownicy KK.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kap łan #2375392 | 94.254.*.* 16 lis 2017 08:54

    Ludzie i ich inteligencja coś powinny znaczyć. Z moich obserwacji wynika,że nic się nie zmieniło przez wieki.Jeden człowiek zabija drugiego, robi niewolnikiem,kumuluje bogactwa w złocie itp. No bo czym jest Afganistan?Jest państwem jak Polska. I po co tam Polak jedzie?Jako turysta,owszem ale jako zaborca-nigdy.Tam jadą zabijać i są zabijani. Mówcie prawdę dzieciom.Jest tam spora armia kapelanów wojskowych do brania pieniędzy siedząca w schronach blisko kuchni.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz