Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Jury wyłoniło najpiękniejsze pocztówki Bożonarodzeniowe

2017-11-30 08:40:57 (ost. akt: 2017-11-30 08:41:28)
Komisja konkursowa nie miała łatwego zadani – wszystkie prace były piękne

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadani – wszystkie prace były piękne

Podziel się:

W miniony poniedziałek w żuromińskiej bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Komisja konkursowa miała trudny wybór. Z pośród 235 prac musiała wybrać zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W tym roku Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Pocztówka Bożonarodzeniowa” piętnasty raz. W tej edycji do żuromińskiej placówki wpłynęło aż 235 prac z całego powiatu żuromińskiego – 125 prac w kategorii klas 0-III i 68 prac w kategorii IV-VII. Ze względów formalnych odrzucono 42 pocztówki. Komisja konkursowa, w której skład weszli: Sylwia Lewandowska – Starostwo Powiatowe w Żurominie, Renata Mendalka – Urząd Gminy i Miasta w Żurominie, Paula Borkowska - „Kurier Żuromiński”, Agnieszka Orkwiszewska - „Tygodnik Ciechanowski”. Aleksandra Welenc-Pazikowska – PMBP i Aleksandra Pesta – PMBP postanowiła przyznać trzy pierwsze miejsca oraz pięć wyróżnień w obydwóch kategoriach. Wszystkie pocztówki Bożonarodzeniowe były piękne, jednak jury starało się wyłonić te, które były estetyczne i wymagały dużo pracy. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 15 grudnia o godzinie 12:00 w Powiatowo-Miejksiej Bibliotece Publicznej w Żurominie. Zwycięskie prace oraz 20 wyróżnionych będą przesłane na równoległy konkurs w Warszawie. Prace zostaną sprzedane na aukcji na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”. A oto lista laureatów konkursu plastycznego XV edycji pt.:” Pocztówka Bożonarodzeniowa”:

kategoria 0-III:

I miejsce – Adam Budka – SP Przeradz Mały kl. III;
II miejsce – Alicja Zakrocka – SP Raczyny kl. I;
III miejsce - Anna Laskowska – SP Przeradz Mały kl. II;
wyróżnienia: Daria Żołnowska z SP Swojęcin kl. II, Mikołaj Fall z SP nr 1 w Żurominie, Wiktoria Błaszczak z SP Przeradz Mały kl. II, Wiktoria Meler z SP nr 2 w Żurominie kl. I oraz Dominik Czarnecki z SP Jonne kl. O

kategoria IV-VII:

I miejsce – Maciej Tęgowski – SP Mleczówka kl. VII;
II miejsce – Natalia Perłowska – SP nr 2 w Żurominie kl. VII;
III miejsce – Kamil Zakrocki – SP Raczyny kl. VI;
wyróżnienia: Weronika Czaplińska SP nr 2 w Żurominie kl. V, Agata Antoszewska SP Poniatowo kl. IV, Natalia Zboińska SP nr 2 w Żurominie kl. V, Wiktoria Laskowska SP Przeradz Mały kl. V i Wiktoria Daukszewicz SP Mleczówka kl. VII.

Paula Borkowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. znajomy #2387505 | 93.198.*.* 1 gru 2017 03:35

    oj olciu minelo pare lat

    ! - + odpowiedz na ten komentarz