Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

XXII Wojewódzki Konkurs Poezji

2017-11-30 08:48:54 (ost. akt: 2017-11-30 20:16:08)
Tuż po wręczeniu nagród na laureatów konkursu czekał pyszny tort

Tuż po wręczeniu nagród na laureatów konkursu czekał pyszny tort

Podziel się:

Sto dwadzieścia dziewięć zestawów wierszy w dwóch kategoriach wiekowych nadesłano w tym roku na Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego, jego podsumowanie miało miejsce w przeddzień 118 rocznicy urodzin poety

Uroczyste podsumowanie konkursu, który odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej odbyło się w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Placówka już po raz dwudziesty drugi zorganizowała konkurs poświęcony Stefanowi Gołębiowskiemu. Na samym początku sekretarz jury, a zarazem kierownik MMM Jerzy Piotrowski powitał przybyłych gości m.in.: dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jana Rzeszotarskiego, burmistrza Bieżunia Andrzeja Szymańskiego, starostę Jerzego Rzymowskiego oraz przybyłych laureatów. Tym razem podsumowanie rozpoczęło się od koncertu Joanny Budki, która przy akompaniamencie Marka Nastachowskiego uraczyła wszystkich wspaniale wykonanymi utworami w tym „Ave Maria”, „Yesterdey” czy utworem z filmu „Top Gun”. Wśród laureatów znaleźli się uczestnicy poprzednich edycji - Można mnie zaliczyć do weteranów, bo biorę udział po raz siódmy - mówi Andrzej Jagiełłowicz z LO w Warszawie zdobywca pierwszego miejsca w kategorii 13-30lat. - A ja po raz pierwszy i już mam wyróżnienie - dodaje Klara Powierża z SP im. Świętej Teresy w Podkowie Leśnej. Wręczeniu nagród towarzyszyła jak zawsze recytacja nagrodzonych wierszy w wykonaniu uczniów bieżuńskiego Liceum Ogólnokształcącego.
- Jak zawsze jury miało niełatwe zadanie bo nadesłane prace są bardzo dojrzałe – mówi przewodniczący Wiktor Mieszkowski. Cieszy fakt, że młodzież jednak widzi w poezji coś dobrego i że w tych czasach znajduje czas na swoją pasję, bo niewątpliwie to pasja jeśli chodzi o ten gatunek literacki - dodaje Mieszkowski. Gratulacje nagrodzonym złożyli także Jan Rzeszotarski, Andrzej Szymański. Podziękowania należą się też fundatorom nagród: firmie „Cedrob” i „Złota Kurka”, Akademii Humanistycznej w Ciechanowie, staroście żuromińskiemu Jerzemu Rzymowskiemu, Henrykowi Grześkiewiczowi - Gabinet Weterynaryjny oraz Związkowi Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żurominie.

Wiesław Paszta

Wyniki Konkursu

Kategoria 6-12 lat nadesłano 48 zestawów
I nagroda Pola Ciunel z SP nr 41 w Warszawie
II nagroda Kinga Ryska Katolicka SP w Mławie
III nagroda Ida Maria Bral Katolicka SP w Mławie
Wyróżnienia
Nela Tocicka z SP w Zagościńcu
Klara Powierża z SP w Podkowie Leśnej
Łucja Nogacka z SP nr 69 w Warszawie

Kategoria 13-30 lat nadesłano 87zestwów
I nagroda Andrzej Jagiełłowicz LO im. A. Dobiszewskiego w Warszawie
II nagroda Helena Mielcarek z SP im. Tomasza z Akwinu w Józefowie
III nagroda Maciej Henryk Modzelewski LO im. Armii Krajowej w Białobrzegach
Wyróżnienia
Wiktoria Stasiak LO im. Piotra Skargi w Pułtusku
Dżesika Szymczyk SP nr 4 w Ostrołęce
Marta Jarzyna LO im. S. Żeromskiego w Warszawie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB