Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Rewitalizacja kościoła

2017-12-01 08:41:53 (ost. akt: 2017-12-01 08:44:50)

Podziel się:

Rada Gminy przystąpiła do uchwalenia Gminnego Programu Rewitalizacji. Dokument ma pomóc w sięgnięciu po fundusze zewnętrzne na rewitalizację terenu sakralnego.

Proboszcz parafii Lutocin ks. Wiesław Barański złożył wniosek do urzędu gminy o uchwalenie przez radnych Gminnego Programu Rewitalizacyjnego, który mógłby objąć zabudowaną działkę kościoła parafialnego, dzwonnicę i ogrodzenie. - Księdzu marzy się odrestaurowanie obiektu – mówi sekretarz gminy Lutocin Ryszard Dobiesz. Czy ten plan może zostać zrealizowany? Oczywiście, jeśli tylko gmina uchwali program rewitalizacyjny. - Na terenie naszej gminy nie ma żadnych popegeerowskich terenów, nie ma poligonów wojskowych, czy opustoszałych osiedli wojskowych żeby je „odnowić”. W związku z tym program będziemy rozpatrywać tylko pod kątem terenu kościoła – dodaje Dobiesz. Dlaczego tylko pod względem placu kościoła? Ponieważ zakończył się etap składania wniosków do projektu rewitalizacyjnego, a zgłoszony został tylko jeden obiekt. - Przechodzimy teraz do konsultacji projektu Gminnego Projektu Rewitalizacji. - Konsultacja ta będzie trwała 1,5 miesiąca, po czym dokonamy jeszcze uzgodnień zgodnie z ustawą o rewitalizacji, a następnie przedstawimy Radzie Gminy projekt z wnioskami i go uchwalimy. - podsumowuje sekretarz gminy Lutocin. Czy marzenie proboszcza parafii się spełni? Do tematu będziemy wracać

Paula Borkowska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2425299 | 37.47.*.* 24 sty 2018 17:28

  Gmina czynna jest od 7 rano a pracownicy przychodzą na którą? Bo o 7 nikogo tam nie ma... Ciekawe za ile godzin pracy biorą wypłatę. Podobnie jest w gminnym ośrodku zdrowia, personel sam sobie sterem,żeglarzem okrętem....To jest życie i pensyjka niemała.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kap łan #2405464 | 94.254.*.* 28 gru 2017 14:57

  Księdzu marzy się odrestaurowanie obiektu. Odnowią budynek do brania pieniedzy, gdzie Chrystus powiedział,że potrzebne mu są pałace?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ?? #2388754 | 94.254.*.* 2 gru 2017 10:18

  Kościół Katolicki,w swej działalności, wygania wiernych z kościoła a potrafi zagospodarować wszystkie pieniądze wiernych. Watykan iwestował ogromne pieniądze w różne zakłady produkcyjne, miał udziały w produkcji środków antykoncepcyjnych,broni,pranie brudnych pieniędzy. Przez to kilku wysokich urzędników w Watykanie "zeszło". Były morderstwa dziewczynek, skarbników itd. Ale najlepiej bierze się pieniądze wiernych, stary,sprawdzony zwyczaj. Tak więc płynie rzeka naszych pieniędzy do Kościoła R K, a ludzie nie mają na leki, w szpitalach dają żarcie w rodzaju słabego jedzenia dla zwierząt. Rząd i ministrowie prześcigają się,aby karmić kler, mają za to poparcie. Przed wyborami co bardziej chciwi krzykną, by im dawać, i dają z prawa i z lewa.A ja nie mam co jeść. Nie mam siły do pracy(choroba). Jak byłem u lekarza rodzinnego to jedynym skierowaniem było skierowanie na badanie usg do jego prywatnego gabinetu,za co wziął ode mnie 150 zł. Ale dochtor na czasie,zapuścił piękną bródkę, jeździ dużym samochodem, chodzi do kościoła. Doktorze, do kogo się modlisz, do wizerunku Jagiełły czy Sobieskiego? Obyś zapłakał przy leczeniu swoim i swoich dzieci.To doświadczenie należy ci się, to są życzenia od wdzięcznego pacjenta. A wiedz,że nie jestem sam, tych życzeń masz sporo. I tu widać,jak człowiek człowieka dyma.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ?? #2388712 | 94.254.*.* 2 gru 2017 09:46

  To jest kampania wyborcza tego Pana,co się wypowiada.PSL rządzi i za budżetowe pieniadze robi kampanię wyborczą.PiS może pomarzyć o wójcie, wójtem jest człowiek, jak podawał Kurier, który z projektantem ustalali,ile państwowych pieniędzy weźmie projektant a ile z tego"dla wójta".Były podsłuchy,to też pisał Kurier. Potrzebny jest dziennikarz śledczy,by sprawdził,jak odbywają się przetargi w Lubowidzu skoro prokurator jest pasywny na głosy mediów,wszystkich sprawdzić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Barabasz #2387637 | 94.254.*.* 1 gru 2017 09:00

  Oszaleli ? pomyśleć lepiej jak pomóc chorym , ubogim i potrzebującym. wiadro wody na główkę i to zimnej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz