Poniedziałek, 18 grudnia 2017. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

III Bieg Uliczny o Puchar Wójta Siemiątkowa

2017-12-04 08:54:28 (ost. akt: 2017-12-04 09:04:38)

Punktualnie w sobotę 25 listopada o godzinie 12:00, 248 uczestników w tym 68 kobiet w wieku od 16 do 75 lat wystartowało do trzeciego już biegu o Puchar Wójta Siemiątkowa pod patronatem europosłanki Julii Pitery.

Pięknie wytyczona trasa prowadziła zarówno drogą asfaltową, duktem leśnym jak i polnymi drogami, a wyśniona dla biegaczy pogoda była dodatkowym atutem ukończenia 10 kilometrowej pętli przez wszystkich uczestników biegu. Tym razem w kategorii „open” dominowali biegacze z Ukrainy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca z czasami 33-34 minuty a dopiero czwarty był Mariusz Dembowski z Lidzbarka, który wpadł na metę pół minuty za czołową trójką. - Lubię takie takie trasy trochę twardego podłoża, trochę piasku i błotka. Cieszę się, że udało mi się zwyciężyć - mówi zwycięzca Hryhorii Khomych z Łucka. W kategorii „open” kobiet zwyciężyła Mariola Sudzińska z Olsztyna z wynikiem 37:59 a w kategorii 70+ Józef Zalewski z Płocka pokonując trasę w 53minuty i 11 sekund. - Dziś pomimo bólu w kolanie udało mi się pokonać trasę może w nie imponującym czasie bo 92 minut, ale ważny jest udział i pokonanie słabości - mówi Zbigniew Jeziorski (rocznik 1942) z Kamionki. Na bieg przyjechałem rowerem prawie 50 kilometrów i taki sam czeka mnie powrót, czyli 110 kilometrów w nogach- dodaje żartobliwie pan Zbyszek. W kategorii najlepsi z gminy Siemiątkowo wśród kobiet była Aneta Różańska z czasem 53:34 (trzecia w kategorii 16-19 lat), a z mężczyzn Dariusz Nadolski z czasem 41:40. - Może nasz wynik nie jest za dobry, ale ważny jest udział zgodnie twierdzą wójt Piotr Kostrzewski i sekretarz Mirosław Różański, którzy zgodnie pokonali trasę w 1 godzinę i 9 minut. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja Klubu Sportowego „Maków Biega” przed „Power Training” z Warszawy i „Trucht” Tarchomin. No i oczywiście najpiękniejsza chwila czyli wręczanie pucharów i nagród które wręczał starosta żuromiński Jerzy Rzymowski wraz z wójtem Piotrem Kostrzewskim. Specjalne podziękowania należą się strażakom z OSP, policjantom z posterunku w Bieżuniu, ratownikom medycznym za zabezpieczenie trasy biegu oraz współorganizatorowi Klubowi „ Płock Biega No Age Limit”. Do zobaczenia za rok bo warto tak aktywnie spędzać czas twierdzą wszyscy uczestnicy tego wydarzenia.