Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Wkra Żuromin trzecia w Respect Cup

2017-12-05 14:23:14 (ost. akt: 2017-12-05 14:28:41)
Drużyna Wkry Żuromina z dumą eksponowała brązowe medale

Drużyna Wkry Żuromina z dumą eksponowała brązowe medale

Podziel się:

Kapitalny występ w turnieju Respect Cup Wkry Żuromin rocznik 2008. Podopieczni Pawła Usakowskiego zajęli trzecie miejsce w stawce dwudziestu pięciu zespołów z całego kraju. W meczu o trzecie miejsce pokonali oni zespół z Pomorza UKS Kowale.

Olgierd Markowski
redakcja@kurierzurominski.pl

Rozgrywki grupowe, podział na Puchar Polski, Ligę Europejską i Ligę Mistrzów – taki system gry w Respect Cup sprawia, że walka o jak najwyższe miejsce trwa do ostatniego spotkania. Dwadzieścia pięć zespołów z całej Polski wzięło udział w dwudniowych zmaganiach piłkarskich rozgrywanych na dwóch halach jednocześnie. Aż jedenaście spotkań w ciągu dwóch dni rozegrali gracze Wkry Żuromin.
„Zielono-czerwoni” trafili do grupy D, gdzie czekały na nich zespoły Orły Zielonka I, Gol Brodnica, GKS Bedlno, Bóbr Tłuszcz II i Mazur Radzymin II. Podopieczni Pawła Usakowskiego nie rozpoczęli turnieju najlepiej, ale jego zakończenie było znakomite. Do dalszej fazy turnieju nasz zespół awansował z sześcioma punktami. W fazie Ligi Mistrzów zespół Pawła Usakowskiego zagrał z pierwszymi zespołami Mazura Radzymin i Bobra Tłuszcz (w pierwszej fazie Wkra rywalizowała z rezerwami tych zespołów) oraz z rywalem z grupy, czyli ekipą z województwa łódzkiego GKS Bedlno. Właśnie z tym ostatnim zespołem nasi gracze mieli do wyrównania rachunki z fazy grupowej. Żurominianie tym razem pokonali ich, podobnie rozprawili się z Mazurem Radzymin, a remis z Bobrem Tłuszcz był tylko dopełnieniem udanej fazy turnieju. Pierwsza lokata sprawiła, że w ćwierćfinale Wkra mierzyła się z Koroną Ostrołęka. Wyrównane spotkanie zakończyło się serią rzutów karny. Znakomicie wykonywali je zawodnicy Wkry - Wiktor Wujcik, Miłosz Kamiński i Bartosz Kępiński, a Karol Dymek odbił jeden ze strzałów rywali. W półfinale żurominianie mierzyli się z dobrze im znanymi graczami Mławianki Mława. Mławianie okazali się lepsi to oni awansowali do finału. Żurominianie mierzyli się z GKS Kowale w meczu o III miejsce. Mecz nie rozpoczął się dobrze, bo od straty gola. Jednak dobra gra „zielono-czerwonych” zaowocowała wyrównaniem, a później zdobyciem bramki dającej zwycięstwo.

Wkra Żuromin: Karol Dymek, Ksawier Żelazny, Wiktor Wujcik, Miłosz Kamiński, Filip Dobiesz, Dominik Czajkowski, Cyprian Wąsiewski, Igor Wrzosek, Bartosz Kępiński, Szymon Dobrosielski

Grupa D
Wkra Żuromin – Orły Zielonka I 1:4
Wkra Żuromin – GOL Brodnica 0:6
Wkra Żuromin - Bóbr Tłuszcz II 4:0
Wkra Żuromin - Mazur Radzymin II 3:0
Wkra Żuromin - GKS Bedlno 0:2

Liga Mistrzów
Wkra Żuromin – Mazur Radzymin I 4:1
Wkra Żuromin – GKS Bedlno 2:1
Wkra Żuromin - Bóbr Tłuszcz I 2:2

Ćwierćfinał
Wkra Żuromin – Korona Ostrołęka 0:0 k. 3:2

Półfinał
Wkra Żuromin – Mławianka Mława 1:3

O III miejsce
Wkra Żuromin – UKS Kowale 2:1

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB