Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Rzymowski odpiera zarzuty

2017-12-11 11:00:44 (ost. akt: 2017-12-11 11:05:04)
Starosta uważa, że na terenie gminy Lubowidz wykonano wiele inwestycji. Nie czuje się jakby kogoś oszukał.

Starosta uważa, że na terenie gminy Lubowidz wykonano wiele inwestycji. Nie czuje się jakby kogoś oszukał.

Podziel się:

Śladem naszych publikacji wracamy do ostatniej sesji Rady Gminy w Lubowidzu. Samorządowcy nie pozostawili suchej nitki na władzach powiatu. Starosta odpiera atak i uważa, że gminie nie dzieje się krzywda.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o współpracy między Gminą Lubowidz, a Starostwem Powiatowym. Wówczas samorządowcy z Lubowidza zarzucali starostom nie dotrzymywania obietnic. Podczas sesji radni gminni nie kryli swojego oburzenia, które było spowodowane stanem dróg powiatowych. Czarę goryczy przelała przebudowa drogi powiatowej w Bądzynie. Gmina Lubowidz miała partycypować w kosztach zadania. W budżecie zabezpieczono na ten cel 428 tysięcy złotych, po stronie Lubowidza znalazło się również wykonanie projektu. Wójt gminy Krzysztof Ziółkowski stwierdził, że starostowie przyjeżdżają do niego „jak na żebry”. Inwestycja zakończyła się fiaskiem. Starostwo złożyło jednak gminie kolejną propozycję współpracy, chodzi o przebudowę drogi Osówka- Lubowidz, która ma zostać wykonana w 2018 roku, przebudowa drogi w Bądzynie została przeniesiona na 2019 rok. Do zarzutów samorządowców z Lubowidza odniósł się podczas ostatniej sesji Rady Powiatu (30 listopada) starosta Jerzy Rzymowski. Przekonywał, że nowa inwestycja będzie bardziej korzystna dla Gminy Lubowidz. Starosta tłumaczył, że samorządowcy z Lubowidza nie powinni czuć się pokrzywdzeni bo każdego roku na ich terenie wykonywane są inwestycje. W 2015 roku przebudowano drogę Żuromin-Osówka, z czego 1 700 metrów drogi nowego asfaltu znajduje się na terenie gminy Lubowidz. W kolejnym roku powiat remontował drogę w Syberii oraz odcinek prowadzący do Kipich, łączna długość 3,4 km. W tym roku wyremontowano odcinki Zieluń-Wronka oraz Kozilas-Straszewy. Starosta dodał, że z inwestycji w Bądzynie wycofano się przy obopólnej zgodzie z wójtem Krzysztofem Ziółkowskim. Wniosek zakłada dofinansowanie w wysokości 60% na odcinek Osówka-Lubowidz (4,1km wartość 5,4 mln złotych). - Mając tą wiedzę rozmawialiśmy z panem wójtem- powiedział starosta. - Oczywistym było, że powinniśmy aplikować o te środki- dodał Rzymowski. Starosta podsumował, że wliczając przyszłoroczną inwestycje na terenie gminy Lubowidz wyremontowano 10,5 kilometra dróg. - Wartość finansowa tych inwestycji będzie się kształtować na poziomie około 6,7 milionów złotych- tłumaczył Jerzy Rzymowski. - Jeśli będzie trzeba to będziemy żebrać- odniósł się bezpośrednio do słów wójta Lubowidza starosta. - To żebranie przynosi efekty (…) tylko w trzech latach na zadania inwestycyjne na drogach powiatowych pozyskaliśmy kwotę 12,5 mln złotych- mówił Rzymowski. Starosta odniósł się również do projektu na przebudowę drogi w Bądzynie, którego przygotowanie było po stronie Lubowidza. - Na ten moment brak jest operatu wodno-prawnego i pozwolenia wodno-prawnego na odprowadzanie wód opadowych, brak trzech egzemplarzy kosztorysowego…- wymieniał Rzymowski. - Zapewniam, że wniosek zostałby odrzucony na etapie oceny pod względem formalnym- dodał starosta. Dyskusję podsumował wicestarosta Ireneusz Rejmus. - Rozmowy są bardzo trudne z panem wójtem i tak naprawdę tych rozmów bezpośrednich już od dłuższego czasu nie ma- mówił Rejmus. Włodarze kontaktują się ze sobą pisemnie.

Kacper Czerwiński

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Żurominiak #2401120 | 5.172.*.* 19 gru 2017 18:08

  PLUJA PLUJA wam w twarz , a na was TYLKO DESZCZ PADA !!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ta #2396977 | 94.254.*.* 13 gru 2017 11:40

  Drogami się zajmuje,kolegę z partyiii przyjął na stworzone tylko dla niego stanowisko. Marszałek nie reaguje bo ci mu w zębach przynoszą cenne głosy.Pan Stachyra to człowiek z honorem,wycofał się z polityki bo był wystawiany na zająca.Łapał głosy a na koniec dostawał wała.Ma mój szacun.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. BeneK #2396447 | 37.248.*.* 12 gru 2017 16:01

  Zajmują się tylko drogami i chodnikami a i tak nie potrafią tego przypilnować

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mikołaj #2396443 | 185.78.*.* 12 gru 2017 15:52

  Niech Pan starosta(jeden i drugi i trzeci) nie gdyba, ja oczekuję odpowiedzi, jest Pan oszustem? i pański urząd też?, jeśli nie, do Sądu. Z neta dla lepszego zrozumienia słowa oszust, " arcyłgarz, dwulicowiec, fałszywiec, farbowany lis, faryzeusz, hipokryta, hochsztapler, jezuita, kanciarz, kłamca, kłamczuch, kombinator, krętacz, krzywoprzysięzca, łgarz, manipulant,matacz, mistyfikator, nabieracz, naciągacz, obłudnik, oszukaniec, pozorant, przeniewierca, szachraj, szalbierz, szarlatan, wiarołomca, wilk w jagnięcej skórze, wilk w owczej skórze, bajerant, kabotyn, mitoman, paliwoda, picuś, przechera, spryciarz, chytra sztuka, chytrusek, chytry lis, cwaniak" i jeszcze wiele innych, o których się przed chwilą dowiedziałem, że istnieją. Tu trzeba polonisty, niech stwierdzi, czy to jest poprawny tok rozumowania w necie. Panie Starosto, to rzucone w Pana stronę ciężkie oskarżenie. To samo oberwało się Panu vice, Pan też się z tym zgadza? I co ważne, to pracownicy starostwa przeglądali dokumenty i dali Panu opinię, oni też podobnie zostali nazwani, cały urząd? Ten Pan z Lubowidza chce wyrwać Panu fotel. Sukcesy przypisujecie sobie, to fakt a do powodzi jak jesteście przygotowani. Były Vice (Mieczysław) kręcił się przy regulacji jakiś koryt nieoficjalnie. A wy? Nie wykorzystujecie opracowań tego Pana, zostały w starostwie notatki, kontakty, telefony. Tam potrzeba bata, tak w starostwie jak i we wszystkich urzędach gmin. Pytanie, kto osiem lat chodził na fleku w pracy? Może Pani księgowa odpowie.Jak PiS dojdzie do władzy, to do starostw i gmin prokuratorzy muszą wejść.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. No,no #2395945 | 94.254.*.* 11 gru 2017 22:20

  Chce człowiek być starostą, oj by się działo, w starostwie duzo można.Mam kilka typów do zwolnienia.Przyszły premier powiedział,że administrację trzeba odchudzić, nie martwcie się,przed wyborami nie ruszą, po wyborach jak będzie pis to się zakotłuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)