Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

4 stypendia dla powiatu żuromińskiego

2017-12-13 12:19:48 (ost. akt: 2017-12-13 12:21:08)

Podziel się:

Już od 20 lat przyznawane są stypendia Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku wyłoniono 44 stypendystów, do powiatu żuromińskiego trafiły cztery wyróżnienia.

W minioną środę w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym uczniom, którzy wchodzą w skład Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie (powiat: ciechanowski, mławski, płoński, pułtuski, i żuromiński). W tym roku wytypowano 44 młodych ludzi do odbioru wyróżnień od Prezesa Rady Ministrów. Pośród nich znalazła się czwórka uczniów z naszego terenu. Z zaproszenia na tak dostojną uroczystość skorzystali: Anna Cicholska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Sosnowski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty i Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. W tak ważnej chwili z uczniami byli również rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Oto tegoroczni laureaci stypendium Prezesa Rady Ministrów: Klaudia Wieczorek - ZSP Żuromin, Kamil Paluszewski - LO Żuromin, Karolina Łukasiak - ZSP Zielona i Natalia Kluczewska - LO Bieżuń.
Podczas uroczystości zostały także wręczone Medale Komisji Edukacji Narodowej 13 nauczycielom nieobecnym na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2017 r. Gratulujemy!

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB