środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Bieżunianie na drugim miejscu w rejonie

2017-12-13 12:40:09 (ost. akt: 2017-12-13 12:45:37)

Podziel się:

Zespół Szkół nr 1 w Ciechanów mistrzem rejonu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadpodstawowych. Na drugiej lokacie uplasowali się gracze Artura Łukaszewskiego z LO w Bieżuniu, czwarta lokata przypadła w udziale gospodarzom LO w Żurominie.

Olgierd Markowski
Redakcja@kurierzurominski.pl

Sześć najlepszych zespołów w swoich powiatach rywalizowało o miano najlepszego zespołu w rejonie ciechanowskim w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadpodstawowych. Powiat żuromiński reprezentowały dwa zespoły – LO Żuromin i LO Bieżuń. Nie było za to triumfatora z roku ubiegłego roku ZSP Żuromin, który odpadł w eliminacjach powiatowych.
Oba nasze zespoły trafiły do różnych grup i awansowały do dalszych faz rozgrywek. Żurominianie zajęli drugą lokatę po porażce z Raciążem i zwycięstwie nad Mławą, natomiast bieżunianie na początek pokonali Golądkowo, a później doznali sromotnej porażki z Ciechanowem. Jak się później okazało okazja do rewanżu nad zespołem z Ciechanowa przyszła bardzo szybko. W półfinale ekipa z Bieżunia spotkała się z głównym faworytem zmagań zespołem z Raciąża. Defensywna taktyka licealistów z Bieżunia przyniosła efekt. Mecz nie przyniósł goli, a mecz musiały zakończyć rzuty karne. W tym elemencie częściej mylili się gracze z Raciąża. W drugim półfinale podopieczni Andrzeja Morawskiego zmierzyli się z zespołem z Ciechanowa. Wyrównane spotkanie przyniosło decydujący gol w końcówce, niestety nie dla gospodarzy. W finale Bieżuń mierzył się z Ciechanowem, ale było to zupełnie inne spotkanie niż to w fazie grupowej. Wtedy bieżunianie mieli moment przestoju, który wykorzystali rywale. Tym razem był to bardziej wyrównany mecz, ale znów zakończony zwycięstwem ciechanowian.

Fot.1
Tytuł wyjeżdża do Ciechanowa, zawody w przyszłym sezonie odbędą się w powiecie ciechanowskim, a z powiatu żuromińskiego zagra jeden zespół.

Wyniki:
Grupa A
LO Mława – LO Żuromin 0:2
LO Żuromin – ZLO Raciąż 0:2
ZLO Raciąż – LO Mława 2:1

Grupa B
ZS1 Ciechanów – LO Bieżuń 7:0
ZS1 Ciechanów – ZSR Golądkowo 0:1
ZSR Golądkowo – LO Bieżuń 1:2

Półfinał
LO Bieżuń – ZLO Raciąż 0:0 k. 3:2
LO Żuromin – ZS1 Ciechanów 1:2

O III miejsce
ZLO Raciąż – LO Żuromin 1:0

Finał
LO Bieżuń – ZS1 Ciechanów 0:2

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kibic #2399763 | 83.6.*.* 17 gru 2017 17:47

    Jeżeli nie ma błędu w wynikach, to jakim cudem LO Bieżuń wyszło z grupy. Z małej tabeli wynika, że ma najgorszy bilans bramkowy, wiec III miejsce w grupie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)