środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Spotkali się z dzielnicowym

2017-12-19 13:35:26 (ost. akt: 2017-12-19 13:43:51)
Seniorzy to grupa ludzi, która najbardziej narażona jest na oszustwa. Warto poinformować ich jakie metody stosują oszuści.

Seniorzy to grupa ludzi, która najbardziej narażona jest na oszustwa. Warto poinformować ich jakie metody stosują oszuści.

Podziel się:

Mł. asp. Marek Pietraś dzielnicowy z gminy Kuczbork-Osada rozmawiał z seniorami na temat bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w bibliotece w Zielonej.

Funkcjonariusz przedstawił seniorom metody, jakimi posługują się oszuści, aby wyłudzić pieniądze od ludzi. Dzielnicowy Pietraś udzielał wskazówek osobom starszym jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą, która może okazać się potencjalnym oszustem. Emerytom zostały przedstawione mobilne aplikacje, które są bardzo przydatne czyli „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy bliżej nas” i „Moja Komenda”. Prelekcja obejmowała również bardzo duży problem na naszym terenie jakim są narkotyki. Funkcjonariusz z żuromińskiej komendy przywiózł ze sobą walizkę narkotykową, która zawierała substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania. Seniorzy chętnie wysłuchali dzielnicowego, dzięki spotkaniu będą w stanie odpowiednio zareagować w podejrzanych sytuacjach.


Paula Borkowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mało #2404029 | 94.254.*.* 24 gru 2017 11:05

    zdjęcie ze starosta i księdzem

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Grzegorz #2402258 | 21 gru 2017 09:47

    Skoro spotkali się z dzielnicowym, to adekwatnym zdjęciem obrazującym ten fakt byłoby zdjęcie z tymże dzielnicowym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz