Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Panie burmistrzu mniej „spinki”- radzi starosta

2017-12-19 13:45:25 (ost. akt: 2017-12-19 14:09:19)

Podziel się:

Tydzień temu pytaliśmy Przewodniczącą Rady Miejskiej między innymi o to, czy nie zamierza założyć sobie konta na Facebooku. Na przykładzie dyskusji dwóch samorządowców (Bodenszac i Rzymowski). Przekonujemy, że warto tam być.

Michał Bodenszac w polityce jest od lat. Romans z samorządem rozpoczął na szczeblu gminnym, kiedy to został radnym Rady Miejskiej w Żurominie, przez jedną kadencję zasiadał również w Radzie Powiatu Żuromińskiego. Obecnie jest zastępcą burmistrza Gminy i Miasta Żuromin. Od samego początku korzystał z dobrodziejstw internetowych. Prowadził bloga, przez którego komunikował się z suwerenem, od dłuższego już czasu narzędzie to zamienił na Fanpage na Facebooku. Do grona lokalnych polityków, którzy funkcjonują na „fejsie” nie tak dawno dołączył również starosta Jerzy Rzymowski (prowadzi zwykły profil, nie Fanpage). Starosta systematycznie informuje znajomych o przebiegu swojej pracy, rzadziej życiu prywatnym. Coraz chętniej natomiast włącza się w polemikę, szczególnie polubił tę z Michałem Bodenszacem. Najciekawsza w mojej ocenie odbyła się pod wpisem Bodenszaca z dnia 8 grudnia, kiedy zastępca burmistrza „odkłamywał” nieprawdziwe przekazy radnego powiatowego. Ów radnemu powiedziało się, że Gmina Żuromina ma na swoim terenie więcej dróg powiatowych niż gminnych. Co w rzeczywistości jest nie prawdą. Domniemać mogę, że te słowa mogły wzburzyć Michała Bodenszaca, ponieważ padły (o czym nie wspomina) z ust Janusza Welenca. Kto jak kto, ale były starosta powinien wykazać się wiedzą [sic!]. Do wpisu odniósł się obecny starosta: ” Panie Burmistrzu, jak zacznie Pan analizować wypowiedzi wszystkich radnych, to zabraknie Panu czasu na pracę Burmistrza”. „Panie Starosto, nie chodzi o analizę wypowiedzi radnych, a o analizę stanu faktycznego sytuacji w samorządzie. To także element mojej pracy. PS Nie ma potrzeby troskać się o mój czas.”- odpowiedział Michał Bodenszac. W kolejnych komentarzach Jerzy Rzymowski poradził: „Zgadzam się z Panem Rafałem, Panie Burmistrzu mniej "spinki".” Dlatego warto być na Facebooku i przyglądać się różnym dyskusjom, czasami prowadzonym pół żartem, pół serio. Czytając dyskusję pod tym wpisem po raz pierwszy, uśmiechnąłem się bardzo szeroko. W końcu kto się czubi, ten się lubi…Prawda?

Kacper Czerwiński

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gim #2442313 | 37.248.*.* 17 lut 2018 07:47

  Czy to prawda, że ilość włosów na głowie jest wprost proporcjonalna do rozumu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gim #2442310 | 37.248.*.* 17 lut 2018 07:41

  Kiedy w Żurominie powstanie komisja w sprawie przejmowania mieszkań i ziemi za ułamek wartości?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ala #2423769 | 94.254.*.* 22 sty 2018 19:38

  Co się spinacie? Przyjdzie ocieplenie rozpuści śnieg i na premie i nagrody dla wybranych będzie. Oczywiście w gminie PO w powiecie PSL.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mieszkanka Lutocina. #2422790 | 94.254.*.* 21 sty 2018 11:26

   Panowie się spinają i biorą ok 10000zl co miesiąc do kieszeni. A nam co gotowali. Jadąc pierwszy raz w tym roku do domu mijając ulice Żuromina byłam zdruzgotana patrząc na stan ulic i chodników w Żurominie. Wyjechałam na drogę wojewódzką do Poniatowa i byłam szczęśliwa że do domu już dotrę piękną czarną drogą. Jakież było moje rozczarowanie gdy minęłam Poniatowo i zobaczyłam raczej poczułam komfort jazdy w kierunku Lutocina. Jutro jest dzień roboczy i Pan Starosta za ten dzień zarobi kilka set złotych proponuję w godzinach pracy wziąć nową SKODĘ OKTAVIĘ i jednego z dwóch kierowców (na pełnym etacie ) i przejechać się po tej "DRODZE". Może pan jeszcze zaangażować super dyrektora Powiatowego Rejonu Dróg. jego zastępcę i nowo ztrudnionego zięcia Pana Super Dyrektora i zobaczyć stan tej "DROGI". Panowie z PSL-u Przyjedziecie do Lutocina jesienią i będziecie czarować obiecać cuda tylko po to ażeby siedzieć na ciepłych posadkach i poza wyborami nas lekceważyć jak w tym namacalnym i ewidentnym przypadku. Na pobory jest na samochody jest na sztuczne stanowiska jest na nepotyzm jest . A na odśnieżanie dróg nie ma???

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. ? #2417440 | 94.254.*.* 14 sty 2018 08:19

    Panie burmistrzu,na jakiej zasadzie dostał(kupił) Pan mieszkanko od Pana K.?Może powinien prokurator to wyjaśnić?Ja wiem,że to zbieg okoliczności inny niż w Warszawie na Chmielnej ale....?Cwaniaczkiem się bywa do czasu aż ludzie odsuną.Na plakatach wyborczych proszę o zdanie na temat pierwszego mieszkanka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (53)