Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Nagrody rozdane

2017-12-23 10:20:48 (ost. akt: 2017-12-23 10:24:09)
Po rozdaniu nagród nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii

Po rozdaniu nagród nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii

Podziel się:

W Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt.” Pocztówka Bożonarodzeniowa”.

W tym roku Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żurominie przygotowała po raz XV konkurs plastyczny pt.”Pocztówka Bożonarodzeniowa”. Na konkurs nadesłano 235 prace - 125 prac w kategorii klas 0-III i 68 prac w kategorii IV-VII. Ze względów formalnych odrzucono 42 pocztówki. Komisja Konkursowa, w której skład wchodziły: Sylwia Lewandowska – Starostwo Powiatowe w Żurominie, Renata Mendalka – Urząd Gminy i Miasta w Żurominie, Paula Borkowska - „Kurier Żuromiński”, Agnieszka Orkwiszewska - „Tygodnik Ciechanowski”. Aleksandra Welenc-Pazikowska – PMBP i Aleksandra Pesta – PMBP postanowiła przyznać trzy pierwsze miejsca oraz pięć wyróżnień w obydwóch kategoriach. Zanim jednak doszło do uroczystego wręczenia nagród, to na zgromadzonych gości czekała niespodzianka. Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych im. Adama Mickiewicza w Kuczborku postanowili uświetnić spotkanie swoim występem. Młodzież pod kierownictwem Anny Nowotczyńskiej i Agnieszki Chechłowskiej -Bryska przygotowała przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Młodzi aktorzy po spektaklu usłyszeli gromkie brawa. Przyszedł czas, na który laureaci konkursu czekali z niecierpliwością. Wyróżnienia i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego wręczały: Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Aneta Goliat oraz Sylwia Lewandowska ze Starostwa Powiatowego w Żurominie które życzyły młodym uczestnikom dalszych sukcesów w pracy artystycznej. Nagrodzone pocztówki zostały przesłane przez żuromińską placówkę do koordynatorów konkursu w Świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 53 w Warszawie, gdzie zostaną poddane kolejnej ocenie jury, a także będą wystawione na przedświątecznej aukcji charytatywnej. A oto laureaci tegorocznej, XV edycji konkursu plastycznego pt.: ”Pocztówka Bożonarodzeniowa”:

kategoria 0-III:

I miejsce – Adam Budka – SP Przeradz Mały kl. III;
II miejsce – Alicja Zakrocka – SP Raczyny kl. I;
III miejsce - Anna Laskowska – SP Przeradz Mały kl. II;
wyróżnienia: Daria Żołnowska z SP Swojęcin kl. II, Mikołaj Fall z SP nr 1 w Żurominie, Wiktoria Błaszczak z SP Przeradz Mały kl. II, Wiktoria Meler z SP nr 2 w Żurominie kl. I oraz Dominik Czarnecki z SP Jonne kl. O

kategoria IV-VII:

I miejsce – Maciej Tęgowski – SP Mleczówka kl. VII;
II miejsce – Natalia Perłowska – SP nr 2 w Żurominie kl. VII;
III miejsce – Kamil Zakrocki – SP Raczyny kl. VI;
wyróżnienia: Weronika Czaplińska SP nr 2 w Żurominie kl. V, Agata Antoszewska SP Poniatowo kl. IV, Natalia Zboińska SP nr 2 w Żurominie kl. V, Wiktoria Laskowska SP Przeradz Mały kl. V i Wiktoria Daukszewicz SP Mleczówka kl. VII.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB