Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Żwirownia za miastem jest nielegalna

2017-12-23 10:41:23 (ost. akt: 2017-12-23 10:44:40)
Właściciel działki może słono zapłacić za nielegalne wydobywanie żwiru.

Właściciel działki może słono zapłacić za nielegalne wydobywanie żwiru.

Podziel się:

Odkrywka, o której pisaliśmy we wrześniu okazała się nielegalna, przyjrzeli się jej inspektorzy Urzędu Górniczego w Warszawie. Właścicielowi grozi słona kara.

We wrześniu pisaliśmy o starszym małżeństwie mieszkającym na obrzeżach Żuromina, którym odcięto jedyną drogę do domu. Państwo Frączek zmuszeni byli do chodzenia po polach, aby dostać się chociażby do sklepu. Na drodze gminnej były ogromne koleiny i kałuże. Nie było szans na to, żeby dojechać do posesji samochodem osobowym. Za fatalny stan nawierzchni odpowiadały przejeżdżające tamtędy wywrotki. Sprawę zgłosiliśmy wówczas do Urzędu Gminy i Miasta Żuromin oraz Starostwa Powiatowego, ponieważ istniało podejrzenie, że samochody przewożą kruszywo z nielegalnej żwirowni. Po naszej interwencji właściciel firmy, do której należały ciężarówki zobowiązał się do naprawy drogi. Co rzeczywiście zrobił. Sprawą zajął się również Okręgowy Urząd Górniczy w Warszawie. Kontrolerzy przyjechali do Żuromina 12 grudnia (akurat wydobywano żwir). W rozmowie telefonicznej inspektor Klaudiusz Maniak potwierdza, że wykopalisko było nielegalne. Właściciel posesji przyznał się do wydobywania żwiru na własne potrzeby. Pracownicy Urzędu Górniczego dokonali na miejscu pomiarów, na podstawie których naliczą mu karę. Może ona sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kacper Czerwiński

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #2403815 | 94.254.*.* 23 gru 2017 19:45

  A co komu do jego żwiru,zdejmował człowiek przed budową chlewni warstwę urodzajną i robił wykop a że na VIz było to wyszedł żwir, tego co przyjechał to PiS powinien zamknąc za nękanie ludzi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. gucio #2403545 | 83.28.*.* 23 gru 2017 11:13

   Czyja to żwirownia ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz