Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Mikołajkowe Zawkrze Cup z udziałem Mini Volley Żuromin

2017-12-29 08:11:45 (ost. akt: 2017-12-29 08:13:32)
Ostatnich porad przed zakończeniem seta udzielał trener Zbigniew Truszczyński

Ostatnich porad przed zakończeniem seta udzielał trener Zbigniew Truszczyński

Podziel się:

Chłopcy ze szkółki siatkarskiej Mini Volley Żuromin wzięli udział w turnieju mini siatkówki chłopców Mikołajkowe Zawkrze Cup 2017, które odbyło się w Mławie.

Olgierd Markowski
redakcja@kurierzurominski.pl

W niedzielę 10 grudnia w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie odbył się organizowany przez klub Zawkrze Mława turniej Mikołajkowe Zawkrze Cup 2017. Był to turniej mini siatkówki w kategorii dwójek i trójek. Do Mławy przyjechało blisko stu młodych adeptów siatkówki z całego Mazowsza. Oprócz gospodarzy Zawkrze Mława reprezentowali oni kluby - MOS Wola Warszawa, Polonez Wyszków, Perła Złotokłos, Mini Volley Żuromin.

Dwójki
W kategorii dwójek rywalizowano najpierw w trzech grupach po sześć zespołów. Do dalszej fazy rozgrywek przechodziły po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy ponownie tworząc trzy grupy trzyzespołowe. Do ścisłego finału wchodziły najlepsze zespoły z każdej z grupy półfinałowej.
Najlepszy zespół Mini Volley Żuromin – para Jakub Smulski, Patryk Matwij – dotarł do grupy półfinałowej, a tam uległ Zawkrze I i pokonał Wyszków III. Dało to im miejsca 4-6 w klasyfikacji generalnej. Pozostałe zespoły Mini Volley Żuromin II (Aleksander Kaczmarczyk, Jakub Kamiński, Tomek Świątek) oraz Mini Volley Żuromin III (Kacper Reda, Jakub Gesek) zakończyły swoją przygodę z turniejem w fazie eliminacyjnej nie uzyskując awansu do grup półfinałowych.

Trójki
W kategorii trójek rywalizowało dziesięć zespołów. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy po pięć zespołów. Zespół Mini Volley Żuromin I (Szymon Wojtkiewicz, Michał Gesek, Adrian Sokołowski) wygrał trzy spotkania, co dało przepustkę do półfinału. Tam żurominianie mierzyli się z MOS II Wola Warszawa. Nasi zawodnicy musieli uznać wyższość przeciwnika. Podobnie było w meczu o trzecie miejsce, gdzie ulegli ekipie Polonez Wyszków. W grupie B rywalizował nasz drugi zespół (Karol Brydziński, Bartosz Krzesiński, Miłosz Szczepański), który w swojej grupie zajął trzecie miejsce, a tym samym nie wywalczył awansu do kolejnej fazy i zakończył udział w imprezie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB