Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Komisja rewizyjna przygląda się drodze

2018-01-11 08:53:37 (ost. akt: 2018-01-11 09:02:38)
Radny Ireneusz Myśliwczyk poprosił komisję rewizyjną o kompleksową kontrolę inwestycji.

Radny Ireneusz Myśliwczyk poprosił komisję rewizyjną o kompleksową kontrolę inwestycji.

Podziel się:

Pisaliśmy już o drodze łączącej Kobylą Łąkę ze Stawiszynem (oraz dwie drogi powiatowe). Mieszkańcy nie są do końca zadowoleni z jej przebudowy. Na wniosek radnego Ireneusza Myśliwczyka sprawą zajęła się komisja rewizyjna.

skierowanym do komisji rewizyjnej radny Ireneusz Myśliwczyk. Droga gruntowa, która łączy dwie miejscowości została nie tak dawno wyremontowana. Problem w tym, że po wytyczeniu jej realnych granic i wykopaniu rowu po obydwu stronach w jej najwęższych odcinkach nie mogą się swobodnie minąć dwa ciągniki. Inwestycja została wykonana ze względu na pozyskane przez magistrat dofinansowanie. Z pewnością była również ukłonem w stronę Myśliwczyka oraz mieszkańców Kobylej Łąki, który w lipcu 2016 roku zarzucał radnym oraz burmistrzowi, że inwestycje o które on prosi są ignorowane. Radny zwraca uwagę w piśmie, na to że obowiązkiem radnych jest pomoc mieszkańcom i troska o racjonalne gospodarowanie budżetem. W jego ocenie korzystanie teraz z drogi jest utrudnione. – W trakcie budowy tego odcinka drogi we wiosce została tak rozjeżdżona droga… Mieszkańcy się pytają jak można było to tak zostawić?- zwrócił się do burmistrza radny Myśliwczyk. – Poprawa sytuacji nawierzchni rozjeżdżonej jest cały czas rozpatrywana, ale nie przy takich warunkach atmosferycznych, no gdzie w tą wodę można wlewać jakiś materiał?- odpowiedział burmistrz Andrzej Szymański. – To będzie zrobione, nie wycofuje się z tego co powiedziałem- dodał Szymański. – Uważam, że powinny znaleźć się tam wysepki, w których można by się schować(…) trochę jest to niechlujne zrobione ale to jest wyjątkowo niekorzystny rok na wszelkie roboty ziemne, nie pamiętam takiego mokrego lata- włączył się do dyskusji radny Ryszard Łubiński. Podczas sesji przewodniczący komisji rewizyjnej Mariusz Kowalski poinformował wnioskodawcę, że następnego dnia odbędzie się wyjazdowa komisja, która oceni stan drogi. W rozmowie telefonicznej Kowalski poinformował nas, że jeszcze w styczniu komisja będzie chciała spotkać się z wykonawcą i projektantami. Po oględzinach członkowie komisji uznali, że droga powinna być poprawiona. - Nie jest to zrobione idealnie- skomentował przewodniczący. Do sprawy będziemy wracać.

Kacper Czerwiński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mędrzec #2415332 | 94.254.*.* 11 sty 2018 10:32

    Drogę wybudowano zapewne bez projektu,granice są na gruncie.To kto i na jakiej podstawie budował? Panie Burmistrz, i Pan nie ma rozumu, niech Pan to opowie? Zatoczki musi Pan zrobić na chłopskich działkach,to trzeba od ludzi wykupić. A deszcz? sorki,taki mamy klimat.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz