środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Udowodnijmy, że mamy wielkie serca!

2018-01-12 08:30:42 (ost. akt: 2018-01-12 08:37:16)

Podziel się:

Wielkimi krokami zbliża się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku na ulice wyjdą wolontariusze z puszkami i czerwonymi serduszkami. 14 stycznia Orkiestra zagra dla noworodków. Czy pobijemy kolejny rekord?

Ubiegłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przerósł oczekiwania głównych organizatorów, jak i lokalnych sztabów. Kwota, którą dzięki hojności wielu Polaków udało się zebrać przekroczyła 100 milionów złotych. Podobna sytuacja nastąpiła w naszym powiecie, gdzie również padł rekord. Przekazaliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszło 112 tysięcy złotych. Tak samo jak w poprzednim roku w powiecie żuromińskim zagrają dwa sztaby. Już w najbliższą niedzielę będzie się działo zarówno w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu oraz w Żuromińskim Centrum Kultury. To tam swoje siedziby mają dwa powiatowe sztaby. Na nasze ulice wyjdzie kwestować 153 wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał przy sobie puszkę, czerwone serduszka oraz identyfikator. W tym roku orkiestra zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – powiedział podczas jednej z konferencji prasowych Jerzy Owsiak. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121.909.333,39 złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. Należy pamiętać, że pieniądze, które przekazujemy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wracają do nas. Tylko w 2016 roku żuromiński szpital otrzymał od WOŚP urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka z zastosowaniem kaniul nosowych. Rok później do Żuromina trafił sprzęt dla seniorów. Wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wzbogaciło się o elektrycznie sterowane łóżka, materace przeciwodleżynowe, aparat EKG oraz wózki inwalidzkie. Szczegółowe harmonogramy lokalnych finałów zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej. Niemniej zapraszamy gorąco do udziału w finałach w Żurominie i Bieżuniu. Wolontariusze będą zbierać pieniądze od samego rana. Na scenach licytacje oraz występy artystyczne zarówno w Bieżuniu, jak i Żurominie rozpoczną się po godzinie 13:00. Obydwa sztaby przygotowały niesamowite programy oraz bardzo, ale to bardzo wartościowe fanty na licytację. Sie macie powiat! Do pobicia 112 tysięcy złotych.

Kacper Czerwiński

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sąsiad #2420482 | 94.254.*.* 18 sty 2018 09:38

  Dlaczego usunięto mój wpis, temat śmierci nieodłącznie towarzyszy człowiekowi.Jeśli przychylna śmierci jest najbliższa rodzina, to coś nie pasuje.Jeszcze raz napiszę, nie wpuszczali człowieka do domu, chorego człowieka.Poodmrażał nogi.Dziwne,że jak zarabiał i szedł z kasą to był mile widziany.Teraz jest na sekcji a w domu powinien prokurator pracować.I to są dzieci?Piszę o Tomku "Razowym",którego już nie ma.Teraz mają dylemat, on miał sporo długów i muszą się zrzeknąć notarialnie długów ale ma też dom i działkę jako spadek.A musieliby zrezygnować i z długów i ze spadku.I tu będzie problem. Tak przy okazji WOŚP wspomniałem o zaistniałym wydarzeniu,które to zostanie pominięte, i nawet echo nie będzie powtarzać,jakie nieszczęścia przynosi alkohol etylowy,dopuszczony przez państwo do stosowania wewnetrznego,uznany przez światową Organizację Zdrowia jako środek odurzający czyli jest to równoznaczne z narkotykiem.Alkohol etylowy to narkotyk.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do sąsiad #2418096 | 94.254.*.* 15 sty 2018 10:20

  ,,Pan Bóg nie ruchliwy ale sprawiedliwy" ,,Pan bóg nie Dudek zajrzy każdemu w czubek". Kiedyś spotkają się po tamtej stronie ciekawe co mu powiedzą?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wspieram Wośp #2417892 | 37.248.*.* 14 sty 2018 21:43

  Jak tam poszło sztabach w Żurominie i Bieżuniu,Są jakieś przecieki ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mędrzec #2416273 | 94.254.*.* 12 sty 2018 11:14

   Rekord??????????? Jeśli w ubiegłym roku dałem sto złotych a w tym złotówkę(tak mnie stać) to co będzie?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)