środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Za mandat zapłacisz kartą

2018-02-08 08:38:42 (ost. akt: 2018-02-08 08:43:42)

Podziel się:

Od niedawna radiowozy policyjne wyposażone są w terminale płatnicze. Dzięki temu mandat np. za przekroczenia prędkości można zapłacić na miejscu.

Na podstawie nowelizacji kodeksu wykroczeń w szczególności art. 98, polska policja mogła korzystać z narzędzia takiego, jak terminal płatniczy. Na terenie powiatu żuromińskiego mundurowi („drogówka”) korzysta z dwóch takich urządzeń. Terminale w radiowozach zostały założone pod koniec stycznia. Są już pierwsi kierowcy, którzy skorzystali z możliwości opłacenia mandatu kartą płatniczą. - Mieszkańcy są zdziwieni tym rozwiązaniem, ale z drugiej strony zadowoleni, ponieważ upraszcza to całą procedurę. – tłumaczy szef żuromińskiej policji insp. Witold Lemański. Oczywiście w dalszym ciągu można opłacać mandaty w dotychczasowy sposób (przelew bankowy). W przypadku zastosowania postępowania mandatowego policjant jest zobowiązany do poinformowania osoby o tym, iż może zapłacić za pomocą karty płatniczej – jeszcze nie wszyscy mają taką świadomość. Terminale płatnicze są świetnym rozwiązaniem dla zatrzymywanych obcokrajowców, a także dla tych, którzy w natłoku życia codziennego zapominają dokonać wpłaty, co może zakończyć się wizytą komornika. A Wam jak podoba się pomysł płacenia mandatów kartami płatniczymi w radiowozach?

Paula Borkowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ??? #2439975 | 94.254.*.* 14 lut 2018 11:41

    Tak, bardzo chcę płacić mandaty, i kartą,i na poczcie,i do ręki,i sam będę płacić co trzy miesiące bez ponaglania,i w sklepach spożywczych,po prostu wszędzie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. osp #2436623 | 31.0.*.* 8 lut 2018 18:10

    a jak niemam karty

    ! - + odpowiedz na ten komentarz