Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Wybieramy Super Sołtysa

2018-02-14 12:44:25 (ost. akt: 2018-03-15 14:51:03)

Podziel się:

Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi.

Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom. Naszym celem było pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu SMS na "Najpopularniejszego Sołtysa" z terenu powiatu żuromińskiego. W tym roku w plebiscycie biorą udział wszyscy sołtysi z naszego powiatu.
Tytuł "Super Sołtysa 2017" Powiatu Żuromińskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Żurominie „Powiat Żuromiński Bliżej Mieszkańców”, która odbędzie się 16 marca w żuromińskiej hali sportowej. Głosowanie trwa od 14 lutego do 14 marca do godziny 23:59.

Redakcja

*******************************************************************
aktualizacja z 15.03.2018 r.

Gratulujemy zwycięzcom. Już wkrótce relacja z gali wręczenia nagród.

Regulamin plebiscytu Super Sołtys - 2018r. Kurier Żuromiński