Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Karnawał wśród najmłodszych

2018-02-19 08:38:01 (ost. akt: 2018-02-19 08:42:16)
Maluchy chętnie przebrały się za ulubione postacie

Maluchy chętnie przebrały się za ulubione postacie

Podziel się:

Przed nami 40 dni Wielkiego Postu. W karnawale odbyło się wiele imprez. Bawili się nie tylko dorośli. Bale karnawałowe odbyły się również w żuromińskim żłobku oraz przedszkolu.

Bale karnawałowe to nie tylko okazja do zabawy dla dorosłych, ale i również dla dzieci. Tym bardziej, że najmłodszym podczas zabawy towarzyszyły rozmaite przebrania. W tłusty czwartek przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 bawiły się podczas „Walentynkowego Balu Karnawałowego”. Wszystkie dzieci, a jest ich prawie 150 tańczyły w pięknych strojach na sali, która była udekorowana kolorowymi balonami. Wśród dziewczynek przeważały stroje księżniczek - Elsy z „Krainy Lodu”, a także kucyków Pony. Chłopcy postawili na stroje strażaków, Spidermenów i innych superbohaterów z bajek. Jak na prawdziwą imprezę przystało nie zabrakło również dyskotekowej kuli. W trakcie zabawy odbyły się wybory na „Króla i Królową Balu”. Pomimo zmęczenia dzieci niechętnie zakończyły swój niekiedy pierwszy bal karnawałowy.
Następnego dnia, tuż po śniadaniu swój pierwszy w życiu bal obchodziły maluchy z Miejsko-Gminnego Żłobka w Żurominie. Dzieci wraz ze swoimi opiekunkami poprzebierały się w piękne, kolorowe stroje. Na sali były wróżki, księżniczki, motylki, strażacy oraz zorro. Maluchy tańczyły i śpiewały świetnie się przy tym bawiąc. Bale karnawałowe wśród przedszkolaków to świetna zabawa. Dzięki temu dzieci pobudzają swoją wyobraźnię chociażby przy doborze odpowiedniego stroju.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB