Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Kobieca piłka zagościła w Bieżuniu

2018-02-21 08:43:02 (ost. akt: 2018-02-21 08:48:38)

Podziel się:

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń Andrzeja Szymańskiego dla dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych – juniorek i seniorek odbył się w Bieżuńskiej Hali Sportowej. To pierwszy tego typu turniej w powiecie żuromińskim.

Miejski Klub Sportowy Wkra Bieżuń, Urząd Miasta i Gminy Bieżuń oraz Bieżuńska Hala Sportowa były organizatorem znakomitej imprezy sportowej. Imprezy nietypowej. W niedzielę 11 lutego odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń Andrzeja Szymańskiego w piłkę nożną dla dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych – juniorek i seniorek.

Juniorki
Cztery zespoły brały udział w turnieju piłkarskim dedykowanym zawodniczkom urodzonym w latach 2002-2004. W kategorii juniorek najlepiej spisały się dziewczęta z Kurpii – ekipa Kurpika Kadziło. Kurpik wygrał wszystkie spotkania zdobywają jedenaście bramek, a tracąc tylko dwa. Na drugiej lokacie uplasowały się Husarki Mochowo, które zdobyły sześć punktów. Na trzeciej pozycji gospodynie turnieju – MKS Wkra Bieżuń. Podopieczne Eweliny Liszewskiej zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, grały ambitnie, ale brakowało im skuteczności. Jedną bramką uległy Husarkom Mochowo, dwoma Kurpikowi. Zwycięstwo odniosły natomiast nad ekipą Orląt Baboszewo, które zamknęły stawkę. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została Natalia Mróz reprezentująca zespół Kurpik Kadzidło, najlepszym strzelcem Anna Nalewajk również z Kurpika, najlepszą bramkarką natomiast została reprezentantka gospodarzy Karolina Jaroszewska. Nagrodę gwiazdy turnieju otrzymała Patrycja Osuch z Mochowa.

Seniorki
W kategorii seniorek oglądaliśmy osiem zespołów, w tym także drużyny ligowe. FUKS Pułtusk, Husarki Mochowo, Kurpik Kadzidło rywalizują w IV lidze kobiet, a Orlęta Baboszewo i Żbik Nasielsk w III lidze mazowieckiej. Ponadto zagrały także MKS Ciechanów, Team Blana oraz ekipa Eweliny Liszewskiej – Wkra Bieżuń. Starcia odbywały się w dwóch grupach po cztery zespoły. Z grupy A po zaciętej rywalizacji awansował Żbik Nasielsk oraz Wkra Bieżuń. Dziewczęta z Bieżunia zapisały na swoim koncie siedem punktów. W półfinale Wkra trafiła na innego ligowca – Orlęta Baboszewo, które awansowały z grupy razem z Kurpikiem Kadzidło. W meczu półfinałowym do awansu wystarczyła tylko jedna bramka. Niestety skuteczniejsze były rywalki i to one zameldowały się w finale. Orlęta w finale pokonały Żbik Nasielsk. O wyniku w meczu o trzecie miejsce zadecydowały natomiast rzuty karne. W regulaminowym czasie bramki nie padły. Rzuty karne lepiej wykonywały zawodniczki z Kadziła. Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Możdżonek (Orlęta Baboszewo), najlepszą strzelczynią Julita Sterbicka (Żbik Nasielsk), a najlepszą bramkarką Wiktoria Cisna (Orlęta Baboszewo). Nagrodę gwiazdy turnieju otrzymała natomiast zawodniczka Wkry Bieżuń Marlena Szczepkowska.

Michał Osiecki

Wyniki kat. juniorek:
Husarki Mochowo – Wkra Bieżuń 2:1
Orlęta Baboszewo – Kurpik Kadzidło 0:6
Wkra Bieżuń – Kurpik Kadzidło 1:3
Husarki Mochowo – Orlęta Baboszewo 3:1
Orlęta Baboszewo – Wkra Bieżuń 3:1
Kurpik Kadziło – Husarki Mochowo 2:0

Klasyfikacja końcowa – kat. juniorek
1. Kurpik Kadzidło
2. Husarki Mochowo
3. Wkra Bieżuń
4. Orlęta Baboszewo

Wyniki kat. seniorek
Grupa A
Team Blana – Wkra Bieżuń 0:2
Żbik Nasielsk – Husarki Mochowo 2:1
Wkra Bieżuń – Husarki Mochowo 1:0
Team Blana – Żbik Nasielsk 0:4
Żbik Nasielsk – Wkra Bieżuń 2:2
Husarki Mochowo – Team Blana 1:0

Grupa B
FUKS Pułtusk – MKS Ciechanów 3:0
Orlęta Baboszewo – Kurpik Kadziło 0:0
MKS Ciechanów – Kurpik Kadzidło 0:1
FUKS Pułtusk – Orlęta Baboszewo 0:2
MKS Ciechanów – Orlęta Baboszewo 0:3
Kurpik Kadzidło – FUKS Kadzidło 0:0

Półfinały
Żbik Nasielsk – Kurpik Kadzidło 3:0
Orlęta Baboszewo – Wkra Bieżuń 1:0

O III Miejsce
Kurpik Kadzidło – Wkra Bieżuń 0:0 k. 2:1

Finał
Orlęta Baboszewo – Żbik Nasielsk 3:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB