Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Półfinał ETTU dla Dekorglassu

2018-03-13 14:03:22 (ost. akt: 2018-03-13 14:07:29)
Awans do kolejnej fazy turnieju to największe osiągnięcie klubu

Dekorglass Działdowo awansował do półfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). Podopieczni Piotra Kołacińskiego w rewanżu przed własną publicznością pokonali El Nino Praga 3:0. Tym samym awansowali dalej.

Po zwycięstwie w Czechach nad zespołem El Nino Praga (3:1) graczy Dekorglassu Działdowo od awansu dzieliło już bardzo niewiele. Przed własną publicznością działdowianie mieli postawić kropkę nad i. Tak się właśnie stało. Gracze Piotra Kołacińskiego szybko uporali się z przeciwnikiem i pewnie awansowali do kolejnej fazy europejskich rozgrywek.
Punkty dla działdowian zdobyli wszyscy gracze. W trzech setach z rywalem poradził sobie Chińczyk ze słowackim paszportem Wang Yang, jednego seta rywalowi oddał Kenta Matsudaira, a dwa Jiri Vrablik.
Awans do tej fazy Pucharu ETTU to największe osiągnięcie klubu z Działdowa w historii istnienia. Działdowianie są prawdziwym debiutantem w tych rozgrywkach. W kolejnej fazie rozgrywek przeciwnikiem podopiecznych trenera Piotra Kołacińskiego będzie francuski Vaillante Sports Angers TT, ubiegłoroczny finalista Pucharu ETTU. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się dwa inne kluby z Francji: Istres TT i Chartres ASST.

Dekorglass Działdowo - SF SKK El Nino Praga 3:0
Wang Yang - Petr Kaucky 3:0 (11:7, 11:3, 11:8)
Kenta Matsudaira - David Reitspies 3:1 (9:11, 11:5, 11:9, 11:5)
Jiri Vrablik - Antonin Gavlas 3:2 (8:11, 11:5, 5:11, 11:7, 14:12)