Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

BOGINI PIĘKNA, MIŁOŚCI I ŻYCIA

2018-03-15 11:22:03 (ost. akt: 2018-03-15 11:24:57)

Podziel się:

Pod takim hasłem ponad 200 członków Związku Nauczycielstwa Polskiego obchodziło Międzynarodowy Dzień Kobiet. Podczas świętowania nie zabrakło dyskusji o zmianach w oświacie, którymi związkowcy są zaniepokojeni.

Na samym początku uroczystości prezes powiatowych struktur ZNP Marzena Więckowska nawiązała do historii powstania Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Dziś jest to symboliczny dzień, w którym mężczyźni wręczają kobietom drobne upominki. Należy pamiętać, że zanim ustanowiono to święto, wiele kobiet z poświęceniem walczyło o swoje prawa.
– Dokładnie 110 lat temu, 8 marca 1908 roku, 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku zorganizowało strajk domagając się praw wyborczych i poprawy warunków pracy- powiedziała Marzena Więckowska.
Prezes w swoim wystąpieniu nawiązała również do pierwszych w Polsce wyborów, kiedy to kobiety zostały posłankami. Następnie głos zabrał przedstawiciel męskiego grona związkowców. Pełne poczucia humoru życzenia złożył Sławomir Dąbrowski.
– Każda kobieta, jest królową wszelkiego stworzenia oraz ozdobą życia rodzinnego- mówił Dąbrowski. – Bez kobiet dalej żyć się nie da chociażby z tego względu, iż kobiety mają piękne i gorące ciała, a na panów to bardzo, bardzo działa- dodał, po czym otrzymał ogromne oklaski od koleżanek.
Do życzeń dołączył się również obecny na uroczystości Wiceprezes Zarządu Głównego ZNP Grzegorz Gruchlik, który odniósł się również do obecnej sytuacji w oświacie. Gruchlik poinformował o wielu zmianach w przywilejach,
które w większości są niekorzystne dla nauczycieli. Zdecydowanie za bardzo kontrowersyjny pomysł uznał wprowadzenie od 1 września 2019 ocenę pracy nauczyciela.
– Rzecz szalenie niebezpieczna- skomentował wiceprezes. –Tryb oceny pracy nauczyciela będzie bardzo skomplikowany i bardzo rozbudowany- powiedział Grzegorz Gruchlik. – Ma pojawić się 29 kryteriów, którym będzie podlegał nauczyciel dyplomowany (…) w ślad za tymi kryteriami pojawi się 121 wskaźników, według których będziemy oceniani- dodał wiceprezes.
Ministerstwo Edukacji wycofało się ze wskaźników oceniających moralność pedagogów. Stworzenie regulaminu oceny pracy, ma spocząć na barkach dyrektorów szkół.
Podczas uroczystości związkowcy wręczyli kwiaty Agnieszce Brzostek, która w styczniu po 41 latach pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odeszła na emeryturę. Dokładnie tyle samo lat Agnieszka Brzostek należy do ZNP.
–Przy takim gremium wypada koleżance podziękować. Dziękujemy i jednocześnie zapraszamy ciebie koleżanko Agnieszko do prężnie działającej sekcji emerytów myślę, że będziesz z nami dalej- powiedziała Marzena Więckowska.
Na imprezie wystąpił Chór Nauczycielski oraz wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Kuczborku.

Kacper Czerwiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB