Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

JUBILEUSZOWY KONKURS POEZJI

2018-03-15 11:26:27 (ost. akt: 2018-03-15 11:29:40)

Podziel się:

Nagrodzono młodych twórców, którzy wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Poetyckim. Zwieńczeniem tegorocznej edycji było wydanie tomiku z pracami laureatów.

W ciągu pięciu lat trwania Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu w ręce jury trafiło ponad 200 wierszy młodych pisarzy-amatorów.
Od samego początku inicjatywa była skierowana do młodzieży ze wszystkich typów szkół, od podstawowej do średniej. Organizatorzy chcieli zachęcić uczniów
do pisania własnych utworów oraz zmotywować najbardziej uzdolnionych do dalszej pracy. W tym roku jury oceniło 43 nadesłane wiersze. W każdej edycji młodzi pisarze poruszają podobną tematykę, głównie miłość.
– My mamy się waszą poezją bawić, mamy się zastanawiać i rozmyślać. Dlatego życzę wam, aby tych wierszy powstawało dużo. Tyle na ile was stać, a stać was na wiele- mówiła podczas gali wręczenia nagród przewodnicząca jury Małgorzata Kraśniewska.
Podczas piątej edycji uhonorowano laureatów w trzech kategoriach. Wśród szkół podstawowych wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Machczyńska z Zespołu Placówek Oświatowych w Siemiątkowie oraz Amelia Marinkiewicz z Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku. Najlepsi gimnazjaliści to: I miejsce: Daria Ejnik z Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku; II miejsce: Zuzanna Naguszewska z Zespołu Placówek Oświatowych w Siemiątkowie; III miejsce: Monika Dobrosielska z Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku; wyróżnienie otrzymała Klaudia Pietrzak z Zespołu Placówek Oświatowych w Siemiątkowie. Ostatnią kategorię stanowią uczniowie szkół średnich, laureatami zostali: I miejsce: Aleksandra Sadkowska, z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie; II miejsce: Grzegorz Potorski, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej; III miejsce: Milena Kluczewska z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu; wyróżnienie: Aleksandra Lorkowska, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej.
Podczas uroczystości dyrektor LO Krzysztof Jabłoński za wieloletnią współpracę odznaczył medalami 70-lecia placówki przewodniczącą jury Małgorzatę Kraśniewską oraz kierownika Muzeum Małego Miasta Jerzego Piotrowskiego.
Z okazji piątego jubileuszu konkursu Liceum Ogólnokształcące wydało tomik poezji z wierszami laureatów wszystkich edycji.
Na widowni podczas gali rozdania nagród zasiedli m.in.: Natalia Januszkiewicz z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Joanna Jucewicz-Morawska ze Starostwa Powiatowego w Żurominie oraz Andrzej Szymański burmistrz Bieżunia.

Kacper Czerwiński

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ciekawy #2471332 | 212.87.*.* 26 mar 2018 17:08

  Czy ktoś wie, czy i gdzie można kupić ten tomik poezji ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pani #2463869 | 94.254.*.* 16 mar 2018 09:22

  Piszesz że tyle zaległości a na konkursy mają pieniądze. Cokolwiek zorganizowac to trzeba poświęcić czas a może i stracić parę złotych. A tak zaproszą na przygotowaną imprezę jest lans pochwalenie się sukcesami że to już kolejny konkurs za państwowe pieniądze dyplomy nagrody i co jakaś impreza obiadzik a ok 400 zł za dzionek na konto wpływa. Teraz wiecie dlaczego tak trudno oderwać kogokolwiek od koryta? Oni myslą że mają te stołki dożywotnio i będą takie sielskie zycie z państwowej kasy az do emeryturki spędzać. A i później emeryturka z państwowego pokaźna. To się nazywa ustawienie w życiu. Czas na młodych nowych wykształconych ludzi którzy zmienią oblicze tego powiatu. Tym ludziom najwyższa i ostateczna pora ażeby podziękować w kulturalny sposób nie oddając na nich głosu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. obserwator #2463792 | 68.235.*.* 16 mar 2018 08:10

  W naszym powiecie same konkursy.... konkurs poezji, o pióro starosty, o puchar starosty, o nagrodę starosty. A K.Ziółkowski trafnie zauważył na facebooku, że starosta nic nie robi. Zajmuje się mało istotnymi sprawami zamiast być prawdziwym gospodarzem powiatu. Drogi w opłakanym stanie, most w brudnicach nie oddany a miało to potrwać kilka miesięcy, zlikwidowane połączenia PKS dla uczniów z powiatu, brak nowych miejsc pracy - no chyba że dla swoich "zielonych ludków s PSL". Ale za to w dniu dzisiejszym zaprosił wszystkich sołtysów z powiatu, aby siać propagandę PSLowską. Bardzo dobry PR. Nagrody i dyplomy dla sołtysów w zamian za ich głosy podczas kampanii. Wszak to ponad 120 sołtysów, razem z ich rodzinami każdy uzbiera odpowiednią ilość głosów na mandacik- al;e w tym to już widzę przebiegłość Irka bo Juruś to by na to nigdy nie wpadł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz